Wpis z mikrobloga

#warszawa #targowek #rower #kiciochpyta

Dziś rano w drodze do pracy spotkałem straż miejską, która schowana za samochodami łapała rowerzystów jadących po chodniku pomiędzy Rondem Żaba a ul. Namysłowską. Tutaj nie ma możliwości wjazdu na ulicę jeśli jedzie się z Targówka.
Stali na wysokości basenów.

Link do miejsca:
https://www.google.pl/maps/@52.2671599,21.0323084,3a,75y,110.8h,86.95t/data=!3m7!1e1!3m5!1sp6GLlGlzMaiR_MO8ySY58Q!2e0!6s%2F%2Fgeo2.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3Dp6GLlGlzMaiR_MO8ySY58Q%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D130.98271%26pitch%3D0!7i13312!8i6656

Gdyby nie ostrzegł mnie rowerzysta którego mijałem wyłapał bym mandat na papę.

Teraz pytanie, czy ta banda idiotów aż tak cierpi przez brak wyników po zamrożeniu fotoradarów, że łapią rowrzystów na 200 metrowym odcinku który łączy 2 ścieżki rowerowe?

Nie chodzi o problem jazdy rowerem po chodniku, chodzi mi o ten konkretnie przypadek. Jestem bardzo ciekaw waszego zdania.

pic related.
Gardzę.
EdebedE - #Warszawa #targowek #rower #kiciochpyta 

Dziś rano w drodze do pracy spo...

źródło: comment_H2MctxpByqhX1gajfUgTm1nJfQOI2Gkk.jpg

Pobierz

Czy Ci Straznicy Miejscy mają rozum i godność człowieka?

  • TAK, dobrze że łapią rowerzystów w tym miejscu. 14.5% (305)
  • NIE, jest to szukanie pretekstu do mandatów na siłę. 85.5% (1805)

Oddanych głosów: 2110

  • 49
  • Odpowiedz
Więc SM nie raz warczała na mój widok. Co robię w takiej sytuacji? No #!$%@? jadę sobie dalej jak gdyby nigdy nic! Udaję, że nie słyszę i jadę (odpowiednio szybciej rzecz jasna). Czy kiedykolwiek próbowali mnie gonić? Nie, a nawet gdyby próbowali to powodzenia życzę :) Nawet gdyby mnie dogonili jakimś cudem to co mi zrobią oprócz mandatu? Dostanę go tak czy siak, więc wolę sobie jechać :) Polecam ten styl życia.
  • Odpowiedz
@EdebedE: A taki problem przeprowadzić rower, skoro to tylko 200m?
Ostatnio pożyczyłem od ojca dostawczaka, jechałem po coś do marketu. Na skrzyżowaniu korek na ładnych 300m. #!$%@?łem ich po chodniku bo przecież nie stracę 15 minut. No i dostałem mandat. Już mogli sobie odpuścić, to tylko 300m #pdk
  • Odpowiedz
@EdebedE: Oczywiście, że ma. Chodnik jest dla pieszych (tylko w szczególnych wypadkach dla rowerzystów). Skoro tak mocno walczymy o miejsce dla nas na jezdni, to nie wpychajmy się pieszym na chodniki.
  • Odpowiedz