Wpis z mikrobloga

Zaczerpnę tytuł z partyjnej telewizji - zapraszam na Kulisy manipulacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Argentyńczyk [Lionel Messi] i jego ojciec Jorge zagrozili, że pozwą do sądu niemieckie "Süddeutsche Zeitung" i konsorcjum 108 innych redakcji z 76 krajów, do których oprócz "Le Monde", "Guardiana", BBC czy "Wiedomosti" należy również "Gazeta Wyborcza".

Tak to wygląda w hiszpańskich mediach. Na razie grożą pozwem. "SZ" i konsorcjum dziennikarzy śledczych.
Jak to wygląda w nagłówku na wpolityce.pl?

Lionel Messi pozywa 109 redakcji. Wśród nich także "Gazetę Wyborczą".

Tu już pozywa, najwyraźniej 109 redakcji z osobna. To zajrzyjmy na Frondę (powołują się na wpolityce.pl). Nagłówek:

Messi pozywa Wyborczą

Oczywiście troll @theone1980 zdążył już dodać i nawet jest na głównej: http://www.wykop.pl/link/3102057/messi-pozywa-wyborcza/
#neuropa #tysiacurojenniezaleznychmediow #kulisymanipulacji
  • 5
Teraz co drugi nagłówek na głównej to jawna manipulacja i nikt się nie przejmuje


@Arvenia: najbardziej fascynuje mnie obłuda @m__b, @a__s którzy twierdzą, że wykop to ważne społeczne medium i głos ludu.
Tylko jakoś nigdy to społeczne medium nie reaguje na jawnie zmanipulowane nagłówki i znaleziska.

Za manipulacje głosami dali bany na tydzień. Użytkownicy którzy manipulowali nawet nie czekali tygodnia, po prostu usunęli konta, założyli nowe (ban już nie obowiązuje
@fledgeling: Niczego nie wymagam od moderacji (no może poza pilnowaniem reklam ( ͡º ͜ʖ͡º)), chodziło mi o użytkowników. Kiedyś czytałam treść znaleziska, wchodziłam do komentarzy, a tam źródła, analiza piękna jak u ciebie i sprzeczki co do treści. Teraz każdy chce mieć zabawny komentarz z dużą ilością plusów. Dyskusje są tendencyjne, jeżeli znalezisko obraża kobiety, to nie mogę nawet zostawić komentarza, bo zaczyna się lincz. Ten