Wpis z mikrobloga

W tym całym zamieszaniu wokół aborcji, invitro bawi mnie jak mała sprawa może tak mocno podzielić społeczeństwo. Wg. danych które przytaczał erbo wynika, że rocznie dokonano mniej niż 1000 aborcji. 1000 - słownie - tysiąc. Z tego co kojarzę in vitro było rząd więcej. W skali kraju to jest nic. Te tematy to tak silny populizm, że trudno mi uwierzyć, że coś się nie dzieje w tle.

#4konserwy #neuropa
Pobierz u.....6 - W tym całym zamieszaniu wokół aborcji, invitro bawi mnie jak mała sprawa mo...
źródło: comment_zyp2Um4tmyXvfKChWYxxVY7SP0tjsYpT.jpg
  • 11
W tym całym zamieszaniu wokół aborcji, invitro bawi mnie jak mała sprawa może tak mocno podzielić społeczeństwo. Wg. danych które przytaczał erbo wynika, że rocznie dokonano mniej niż 1000 aborcji. 1000 - słownie - tysiąc.


@urs6: To w dużej mierze kwestia tego, że bardzo ciężko jest znaleźć rzetelne dane, które uwzględniałyby szarą strefę, a większość szacunków, jakie widziałem to kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy rocznie.
@urs6: To jest najlepsze świadectwo tego, że żyjemy w mediokracji. Nawet gdyby te liczby przemnożyć przez 10, to w skali państwa zjawisko nie byłoby szczególnie istotne (to nie znaczy, że problem nie istnieje - a jedynie, że został wyolbrzymiony ponad skalę). Obie strony napuszczono na siebie po mistrzowsku, bo jedni wierzą, że "bronią życia" i "cierpiących nienarodzonych istotek", a drudzy że ci pierwsi "nienawidzą kobiet" i "skazują je na tortury" i
@franek-pokrywko: smutne, że zabija się tyle ludzkich istnień podczas gdy borykamy się z katastroficznym niżem demograficznym.

Nie mamy dokładnych danych z dzisiejszych czasów, gdy dysponujemy ogromnym możliwościami informatycznymi i inwigilacyjnymi, a ty rzucasz takimi liczbami z czasów PRLu. Ciekawe.
@dzangyl: przecież w PRLu aborcje były od 1956 legalne w trudnej sytuacji życiowej kobiety, a zatem powszechne, i szpitale prowadziły statystyki jak dla innych zabiegów

http://natemat.pl/130773,aborcja-w-prl-byla-legalna-i-masowa-abp-hoser-widzi-w-tym-przyczyne-samobojczej-polityki

jak ludzie nie chcą mieć dzieci, to ich mieć nie będą, demografia ich nie interesuje

http://www.sfora.pl/polska/Aborcja-w-Polsce-na-kazde-zawolanie-To-jak-bulka-z-maslem-a50149