Wpis z mikrobloga

Miretrzky, no nie daje mi to spokoju a znaleźć trudno:
Wiecie jak to Google robi że jest w stanie stwierdzić że ktoś znalazł i faktycznie zadzwonił na numer telefonu podany w profilu Google?

Wg mnie to musi być obciążone dużą niedokładnością, oni chyba badają kto przeszedł do kontaktu bądź sprawdził dokładnie sekcję informacyjną albo może nawet śledzą że ktoś wskazywał myszą na nr tel? Ale to bez dodatkowych narzędzi?

Nooo chyba że czerpią te informacje z samego androida - łączą fakt wyszukiwania nawet na PC ale będąc zalogowanym a później połączenie z telefonu? Jeśli tak to #szanuje

Napisy końcowe:
#sem | #seo | #google | #googleplus | #googleadwords | #pozycjonowanie | #webdev | #technologia | #pytanie | #pytaniedoeksperta | #kiciochpyta
Saeglopur - Miretrzky, no nie daje mi to spokoju a znaleźć trudno: 
Wiecie jak to Go...

źródło: comment_4sL0Ud4ISdHW2uCfnbWST6Pwxo7k4Sf9.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Saeglopur: wyguglaj firmę w guglach na smartfonie, jak ma telefon w guglowej wizytówce to kliknij "zadzwoń". Jak zadzwonisz to gugle dodadzą +1 do zajebistości, tfu zadzwonień.
  • Odpowiedz
@viruszg: Właśnie o to chodzi że skala zjawiska jest zbyt duża żeby tylko te źródła zliczało. Wg mnie tu chodzi też o właśnie to zestawienie "wyszukał na komputerze, wyświetlił mu się numer + zadzwonił z telefonu z Androidem"
  • Odpowiedz
@Saeglopur: Panie, oni wszystko śledzą. Nie zdziwiłbym się jak by byli w stanie określić kiedy wychodziłeś np. do toalety/do kuchni, bo kiedy fapiesz przy komputerze to oni już wiedzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Saeglopur: w adwordsie w reklamie mobilnej, dzwonisz na numer googla, a oni robią wewnętrzne przekierowanie na Twój numer.
Możesz śledzić, ale klient nie może zapisać sobie numeru bo dzwoniąc znowu na dany numer, zostanie połączenie odrzucone
  • Odpowiedz
@Saeglopur:
1) call metrics w adwordsach czyli podmiana numeru telefonu w adwordsach na googlowy, (lub własny) służący tylko do przekierowań,
2) 123456789 - działa też na twojej stronie.
  • Odpowiedz