Wpis z mikrobloga

@irithi: raczej rozpoznawali, że to siódemka. natomiast 1 niepisane jak wielka litera "i" to był dopiero rebus...jeden czy siedem? :) dowiedziałem się o swoim "błędzie" dopiero gdzies po miesiącu, wczesniej wstydzili się zwrócić mi uwagę.
  • Odpowiedz
@irithi: A dlaczego stawia się kreskę? To symbol przekreślenia. Wziął się stąd, że Mojżesz gdy wrócił z tablicami 10 przykazań do ludu, ogłosił że jedno z przykazań mogą wykreślić. Zgadnijcie, które wykreślono... :)
  • Odpowiedz
@irithi:
Dlaczego cyfrę 7 piszemy z poprzeczną kreską?
Trzeba się cofnąć do czasów biblijnych, gdy Mojżesz zszedł z góry Synaj z dziesięciorgiem przykazań.
Zaczął je czytać zebranym, a gdy doszedł do siódmego "Nie pożądaj żony bliźniego swego" tłum zaczął skandować:
- Skreśl siódemkę, skreśl siódemkę!
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@irithi: Kiedyś jak byłem za wakacyjną pracą w UK, człowiek który rekrutował mnie i innych ludzi w biurze pracy, powiedział coś takiego: "ludzie z krajów wschodnich, jedynki proszę pisać w formie pianowej kreski, bo potem sie zastanawiają czy to jest 7 czy 1."
  • Odpowiedz
jedynki proszę pisać w formie pianowej kreski, bo potem sie zastanawiają czy to jest 7 czy 1


@cz4rnyy: To zdanie nie ma sensu. Sugeruje ono, że jedynka (pisana w jakikolwiek sposób) ma w sobie poziomą kreskę na środku. A tak nie jest, więc nie można pomylić jednej cyfry z drugą.
  • Odpowiedz
@Kliko: Chyba trochę pokręciłem. Na wyspach jedynkę piszą pionową kreską a siódemkę bez kreski po środku i ona wygląda wtedy troche jak polska jedynka (z daszkiem). Dlatego gościu zalecił, żeby wszyscy pisali jedynkę bez daszka i siódemkę bez przekreślenia.
  • Odpowiedz