Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem nad którym głowie się i już nie mam sił.
Piszę makro i mam problem z utworzeniem płaszczyzny.
Prostokąt o wymiarach szer x wys 234, muszę utworzyć płaszczyznę z wektorami jakimi widać na rys. 2.
Żeby utworzyć obszar potrzebuje (x1, y1, z1, x2, y2, z2, x3, y3, z3)
Na pierwszym rysunku jest przykładowa płaszczyzna z parametrami (x, 0, 0, x, 1, 0, x, 0, 1)
Proszę o pomoc, lub o wskazówki jak dojść do tego.

#matematyka
Pobierz mleko_zageszczone - Mirki mam problem nad którym głowie się i już nie mam sił.
Piszę...
źródło: comment_HaEoKUXfJuabv0s4mlJxxhzVMTwkRB0N.jpg
  • 17
@mleko_zageszczone: ciężko się połapać o co pytasz. Nie wiadomo co to za program i do czego. Mówisz o płaszczyźnie, a pokazujesz prostokąty (właściwie prostopadłościany). Nie wiem czemu wektorki w 2 narysowane sa w innym miejscu niż w 1 i czy ma to znaczenie.

Jeżeli masz dane pole powierzchni = 234 i szukasz współrzędnych punktów, to przede wszystkim musisz sobie jakieś wymiary szerokości i wysokości wybrać i ustalić. Takie, żeby iloczyn równy
@mleko_zageszczone: no dobra, ale ja dalej nie wiem w czym jest problem. masz wysokość prostokąta tego żółtego 234. A jakie ma mieć pozostałe wymiary? które współrzędne masz dane i ustalone.

Z helpa wynika, że wystarczy podać współrzędne (x,y,z) trzech narożników po prostu.
@wonsz_smieszek: fragment tego kodu z naniesionymi okręgami

Dim WP2 As WorkPlane
Set WP2 = Drw.CreateWorkPlane(0, 234, 0, x, 234, 0, x, 234, 0)
Dim o1, o2, o3, o4 As Path
Set o1 = Drw.CreateCircle(16, 22, 45)
o1.SetWorkPlane WP2
Set o2 = Drw.CreateCircle(16, 35, 20)
o2.SetWorkPlane WP2
Set o3 = Drw.CreateCircle(16, x - 22, 45)
o3.SetWorkPlane WP2
Set o4 = Drw.CreateCircle(16, x - 35, 20)
o4.SetWorkPlane WP2
@mleko_zageszczone: 0,0,0 to u Ciebie jest tam, gdzie te wektorki przyczepione? jeżeli tak, to widać, ze (0, 234, 0) to lewy górny róg tej płaszczyzny, a (x, 234, 0) to prawy górny. Przy okazji: masz 2x współrzędne tego samego punktu podane, ten trzeci punkt to pewnie miał być któryś z "dolnych rogów".

No i teraz dwa pierwsze punkty już masz, bo ten prostokąt chcesz dorysować właśnie na podstawie tych współrzędnych lewego