Wpis z mikrobloga

Mirki! Musze zmienić siodełko bo to co mam po 20-30km przyprawia mnie o bul dupska niczym wykopgonewild wykopowym stulejkom xD Jezdze w sumie 50% po asflacie i 50% po lesie. Rower to Kross Hexagon V6, czyli zwykły MTB.

Nie wiem w jakich cenach się mieszczą dobre siodełka więc poprosze jakas optymalną wersje :D

#rower #rowery
  • 22
@ibeafraidi: Siodełko musisz wybrać sobie sam. Z tego co piszą mireczki w dobrych rowerowych jest jakieś urządzenie do mierzenia kości kulszowych i wtedy się dopasowuje to siodełko. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ibeafraidi: W granicach 150zł możesz wybrzydzać, poniżej stówy też można znaleźć dobre.

Przy mierzeniu, jak radził @Radzik160 trzeba się jeszcze pochylić mniej więcej tak, jak na rowerze, bo własciwa szerokość siodełka zależy też od pozycji.
@ibeafraidi: Hm nie wiem z jakiego miasta jesteś, ale szczecin here i w całym szczecinie nie ma rowerowego w którym jest maszyna do "siadania" (czy jak to tam nazwać ;)) Ja zwyczajnie zmierzyłem stare siodło i porównałem parametry do tego.
@ibeafraidi: Wątpię. Aby rozpakować siodło trzeba pozrywać zabezpieczony kartonik, a mało prawdopodobne żeby każdy rodzaj siodła w sklepie mieli w zapasie odbezpieczony aby ktoś mógł sobie przetestować.
@ibeafraidi: Prawda jest taka, że się nie przekonasz. Nawet gdyby w rowerowym zamontowali ci siodło i dali się karnąć to i tak się nie przekonasz jak spisuje się na dalszych wyprawach. Byś musial kogoś mieć kto posiada siodło jakie chcesz i dał ci pojeździć na dłużą wyprawę.

Z resztą, żadne siodło nie jest idealne. Ja swoje miałem prawie 10 lat, było obdarte, zużyte ale sprawdzone. Jednak jak pierwszy raz na nim
@CreativePL: nie :< do dupy pogoda jest :/ troche mnie ciekawi jakie jest no ale bardziej mi sie nie chce nigdzie jechać :D we wtorek ma byc fajna pogoda to wtedy przetestuje. Jeszcze mam oponke na wymiane + gripy juz wymienione i cos czuje ze bedzie sztos :D