Wpis z mikrobloga

Mirki spod znaku #linux.

Czy wy pracujecie normalnie na swoich linuxach jako desktopach? Każda moja próba kończy się po kilku dniach rozdrażnieniem i powrotem do Windows. W tej chwili zainstalowałem sobie elementary OS i co i raz mam jakieś crashe. Najczęściej się rozsypuje Geary, który tak po prostu się sobie zamyka? Czy wy tez tak macie? Ja rozumiem, że system trzeba sobie dopracować i to mi się bardzo podoba w linuxie ale czy aplikacje domyślne w danym distro nie powinny chodzić bez wysypywania się? Myślicie, że zwykłe Ubuntu będzie się mniej sypało?
  • 17
@hepihipi: Mam to samo, robiłem już chyba z pięć podejść. Ubuntu w kilku wersjach, Mint i Debian... Za każdym razem wracałem bo podstawowe aplikacje nie działały poprawnie. Niedługo ma wyjść ubuntu 16.04 to znowu będę próbował ale nie spodziewam się rewelacji i pewnie wrócę do windy.
@fervi: Kurcze myślałem, że elemnetary już dawno wyszło z Bety a co dopiero Alpha. Myślałem że samo nazewnictwo kolejnych wersji przy downloadzie mówi, czy jest to beta alhpa czy wersja stable. Jak widaś się myliłem. A możesz mi poiwedzieć, gdzie jest napisane że jest to wersja Alpha?
@hepihipi: Nawet jak nie jest to napisane, to uwierz - Alpha.
Od lat nie potrafią załatać większości błędów - nie ważne czy to 2016, 2015 itd.

Wgraj LMDE w wersji Mate - poznasz Linuksa, który stawia na prostotę i wydajność.
To może jeszcze jedno pytanie? Czy wam się udało osiągnąć stan fontów w waszym Linuxie aby był naprawdę zadowalający? Jest to jedna z tych rzeczy, które mnie strasznie raziły w każdej dystrybucji :/
@fervi: :) Wali, nie wali, ale skoro wszystko tak ładnie wygląda na Linuxach, to aż głupio patrzeć jak te fonty są takie rozmazane :) Jak robisz developerke pod androida to może faktycznie nie ma to dla Ciebie znaczenia, ale jak się robi WEB-a dla desktopów, to jednak ciężko zrobić cokolwiek tak aby dobrze wyglądało potem na Windows :/