Wpis z mikrobloga

O w mordę, przegapiłem jedną ważną zmianę:

Gdzieś między projektem wniesionym przez Rząd a uchwalonym przez Sejm zniknął zapis zezwalający na nabycie ziemi przez nierolnika w wyniku postępowania egzekucyjnego:

4) w wyniku wydanego na podstawie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym orzeczenia sądu lub organu egzekucyjnego;

5) w toku postępowania upadłościowego.


obecnie ma takie brzmienie:

4) w toku postępowania restrukturyzacyjnego w ramach postępowania sanacyjnego.


To znaczy nie mniej, nie więcej, jak to, że hipoteka pod ziemię rolną (czy też "rolną") po 1 maja staje się zabezpieczeniem praktycznie bezwartościowym.

Trzeba też zauważyć, że ustawa zakazuje zbycia przez 10 lat nabytej nieruchomości. A co jeżeli po ustanowieniu hipoteki zostanie ona np. darowana? Moim zdaniem licytacja takiej nieruchomości w ogóle nie będzie możliwa.

#wobronieziemi - tag poświęcony obronie polskiej ziemi przed nacjonalizacją

#neuropa #polityka #nieruchomosci #prawo #dobrazmiana
  • 14
To im się nie opłaca


@szasznik: PiS dostał mandat jakiego nikt nie dostał od dawna. Tak koncertowo to #!$%@?ą (cudów się po nich nie spodziewałem co prawda), że naprawdę nie chce mi się wierzyć, że ktoś tam cokolwiek kalkuluje.
Nie zdziwiłbym się, jakby za 4 lata po oddaniu władzy nowy rząd faktycznie zacząłby ich sądzić i wsadzać do paki, nawet w typowo politycznych procesach. Ku uciesze gawiedzi oczywiście...
Nie zdziwiłbym się, jakby za 4 lata po oddaniu władzy nowy rząd faktycznie zacząłby ich sądzić i wsadzać do paki, nawet w typowo politycznych procesach. Ku uciesze gawiedzi oczywiście...


@pietryna123: skandalicznym dowodem na słabość III RP jest to, że główny prowodyr tej zadymy jest w świetle prawa całkowicie bezkarny a jej najważniejsi uczestnicy mogą dostać co najwyżej kilkuletni zakaz sprawowania stanowisk.
Dzisiaj w TV słyszałem że podobno ustawa o ziemi narusza traktaty akcesyjne UE i KE się do tego przyczepia


"podpisując traktat akcesyjny – w załączniku XII – polski rząd (w osobie premiera Leszka Millera i ministra spraw zagranicznych Włodzimierza Cimoszewicza) zadeklarował, iż po dwunastoletnim okresie ochronnym zasady nabycia polskich gruntów rolnych i leśnych nie będą bardziej restrykcyjne niż w dniu podpisania traktatu o przystąpieniu do UE. "

@szasznik: sprawdziłem to i
Dobre i to. Może KE zagrozi zabraniem funduszy i się bolszewicy wycofają.


@szasznik: to akurat nie jest dobre, bo wycofają się tylko z tego - najlepiej jakby bolszewicy poszli w zaparte, a UE zawiesiła wypłatę dopłat - to rolnicy widłami by bolszewików pogonili