Wpis z mikrobloga

W sumie z całej trójki obecnych kandydatów GOP najmniej mówi się o Kasichu. Przyznaje się, że sam wiem o nim i jego poglądach najmniej, a niektóre info całkiem ciekawe. źródło: #jagiellonski24

Kasich ma plan całkowitego zbalansowania budżetu federalnego w ciągu ośmiu lat. Już w swoim rodzinnym stanie, Ohio, bardzo dużo czasu poświęcił reformom podatkowym, dzięki którym udało się podnieść ekonomię tego stanu z kolan. Kiedy obejmował pozycję gubernatora, w Ohio brakowało miejsc pracy, a zadłużenie i bezrobocie na poziomie 9.2% doskwierało jego mieszkańcom. Kasich poprzez swój plan, który obejmował obniżanie podatków, zarówno biznesom, jak i pracującym obywatelom zmniejszył je, według Banku Centralnego, do poziomu 4.7% w grudniu zeszłego roku. Dzięki temu Ohio wskoczyło na jedno z czołowych miejsc rankingu stanów z najwyższą ilością nowych miejsc pracy.

Teraz Kasich chce przenieść ten plan na poziom federalny. Dług publiczny w tej chwili jest na niewyobrażalnym poziomie ponad 18 bilionów dolarów, które Kasich obiecuje zbalansować w ciągu ośmiu lat.

Jego wizja przypomina bardzo projekt z Ohio: cięcia podatków, rezygnacja z wielu programów federalnych dotyczących transportu i edukacji oraz delegowanie odpowiedzialności za te obszary z powrotem do stanów miałyby po ośmiu latach wyrównać różnice między przychodami i wydatkami państwa.

Szczególnie ciekawe jest jego stanowisko w sprawie opieki zdrowotnej i programu Medicaid, który był przez niego popierany i rozwinięty (mimo przeciwnej temu legislacji) w Ohio w 2013 roku. W kampanii prezydenckiej proponuje jednak cięcia kosztów tego programu, jednocześnie oferując konkretną sumę na każdą osobę przeznaczoną na wszystkie kategorie opieki oraz większą elastyczność samego programu (m.in. możliwość dzielenia kosztów leczenia dla tych, których na to stać czy większy udział prywatnych ubezpieczycieli w całym systemie). Plan ten jest nie tyle rewolucyjny, co bardzo konkretny i szczegółowy, nie jest populistycznym ogólnikiem i – co najważniejsze – został już raz wykonany, mimo iż na mniejszą skalę. Kasich skupiając się na ekonomii, na cięciach podatkowych i przywracaniu władzy stanom, wydaje się być najbardziej tradycyjnym i bezpiecznym z republikańskich kandydatów, którzy pozostali w wyścigu.


http://jagiellonski24.pl/2016/04/01/czterech-panow-i-ich-poglady/

Przy okazji standardowo #bekaztrumpa

Wbrew powszechnej opinii, Donald Trump nie zawsze głosił takie poglądy, jakie przyniosły mu popularność w roku 2016. Trump deklarował się kolejno jako Republikanin, Niezależny, Reformista, Demokrata i znów Republikanin. W latach 2001-2009 był zarejestrowanym Demokratą, popierającym swoją obecną rywalkę, Hilary Clinton. Zmieniał też stanowisko w sprawach takich jak opieka zdrowotna, opodatkowanie bogatych czy prawo do aborcji.


#amerykawybiera2016 #kasich
  • 8
  • Odpowiedz
@SirBlake: trzeba było śledzić moje wpisy, bo pisałem o nim po ogłoszeniu jego startu i jakoś ostatnio, kiedy jego "szanse" wzrosły ;) Episkopat by go polubił, robi wszystko, żeby zakazać aborcji w Ohio.
  • Odpowiedz
oczywiście jest pytanie na ile to jest wiarygodne,


@Myrten: o to właśnie chodzi. Rozumiem korygowanie pewnych spraw ale jeśli ktoś raz jest "lewakiem" a raz "prawakiem" to cholera wie kim on jest i od razu kreska na nim ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@PatologiiZew: A jeżeli ktoś cały czas mówi jakim to jest konserwatystą a potem wychodzi że ukrywał kredyty na kampanie jakie dostał od Goldman Sachs i Citigroup, ma żonę na wysokim stanowisku w Goldman Sachs i do tego jest też prawdopodobne że miał kilka kochanek? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz