Wpis z mikrobloga

Adrian Zanberg vs Marek Jurek w Faktach po faktach. Cudowne zaoranie (jakkolwiek nie przepadam za tym stwierdzeniem) katotalibanu. Polecam zobaczyć samemu (trzeba ręcznie przewinąć do 14:49 bo niestety wcześniej #petru).


http://faktypofaktach.tvn24.pl/ryszard-petru-w-faktach-po-faktach,632419.html

Trzeba powiedzieć jasno: ta ustawa jest barbarzyńska. To jest ustawa, zgodnie z którą kilkunastoletnia dziewczynka, która zostanie zgwałcona, usłyszy od ginekologa, że musi donosić tę ciążę i urodzić dziecko swojemu gwałcicielowi. To jest ustawa, która spowoduje, że gwałciciele będą pośrednio chronieni przez państwo. Kobiety, które zostaną zgwałcone, będą obawiały się złożyć doniesienie o gwałcie. Już dzisiaj mamy potężny problem z wykrywalnością gwałtów. Już dzisiaj w Polsce wiele kobiet, które zostały zgwałcone, nie zgłasza się z tym na policję. Przyjęcie takiej barbarzyńskiej ustawy spowoduje po prostu, że państwo pośrednio stanie po stronie gwałcicieli.


#neuropa #4konserwy #rozowepaski #polityka #fakty #razem
  • 27
  • Odpowiedz
@CrtZ: daleko mi do Razem, ale tutaj w pełni się zgadzam z Zandbergiem. Też oglądałem to zaoranie Jurka który gadał jakieś głupoty cały czas odbiegając od tematu. Dlatego powtarzam że należy popierać sprawy a nie ludzi bo często można się zdziwić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@CrtZ: jak mnie #!$%@?ł ten Jurek. Matko jak bardzo #!$%@? dyskutował. Najgorszy typ przeciwnika w dyskusji, 0 odpowiedzi na pytania i argumenty tylko odbieganie od tematu i ad personam. Do tego dowody anegdotyczne i operowanie przykładami jednostkowymi. #!$%@? w plecy takim rozmówcom.
  • Odpowiedz
@CrtZ: Oglądałem to i Jurek zachowywał się tak jakby był zaskoczony, że w rozmowie będzie uczestniczyć ktoś o odmiennych poglądach. Tak jakby tvn24 to było jakieś prawicowe medium, a kontr-dyskutantem miał być np. Dziwisz
  • Odpowiedz
@Shatter: ...
Po pierwsze - 75% od nadwyżki, której 99,9% społeczeństwa nigdy nie osiągnie. Po drugie mi tez ten pomysł nie odpowiada, bo nie pełni funkcji fiskalnej, tylko motywacyjną (zamiast dawać prezesom - dajcie podwyżkę pracownikom)

Po drugie - to ma, że kobiety nie bedą zgłaszać gwałtów, żeby ukryć ciąże i moc wykonać aborcje w rozwijającym się podziemiu.
  • Odpowiedz
Jak ktoś chce to się wyrwie z biednej rodziny i będzie bogaty, wystarczy chcieć, naprawdę.


@Shatter: Cały Twój wywód wywodzi się z tego przekonania, które jak pokazują wszelkie badania ekonomiczno-społeczne - jest błędne. To właśnie wyrównywanie różnic w szansach sprawia, że wybijają się Ci co chcą, mają zdolności, umieją. Neoliberalny system natomiast drastycznie zmniejsza pionową mobilność klasową, co sprawia, że Twój los jest zdeterminowany przez pochodzenie. Zresztą w przypadku Polski mamy
  • Odpowiedz
@Shatter:
A. Taka sytuacja jest bardziej efektywna ekonomicznie dla społeczeństwa jako całości (a więc i państwa)

B. Za duże nierówności są też po prostu niebezpieczne - socjaldemokracja powstała jako (między innymi) swoiste zabezpieczenie przed rewolucją komunistyczną której powodem były właśnie nierówności

C. Istnieje prawo malejącej krańcowej użyteczności dochodu - każda kolejna zarobiona złotówka jest odrobinę mniej warta od poprzedniej. Więc pobór podatku w równej proporcji (tzw. Liniowy) faworyzuje bogatszych, nie jest
  • Odpowiedz