Wpis z mikrobloga

@Dolan: za taki czynsz to masz oplaty za dom pod Warszawa (administracyjnie nadal stolica, ale dla mnie to juz wies). Ja sie wyprowadzilem z mieszkania 54m gdzie czynsz byl 540 pln + prad + scieki. Wychodzilo 750 miesiecznie za wszystko - rocznie 9000. Teraz mam dom 140m i zaplace za roczne utrzymanie mniej, ale kominiarza i przeglad pieca robie za swoje, wiec roznica nie bedzie kolosalna.
  • Odpowiedz
  • 0
@d___b: 150k na dom to trochę mało, nawet na 100mkw. chyba że najniższym kosztem, ale wtedy szybko się będzie dokładać. Mnie sama kotłownia i ogrzewanie (ekogroszek) wyszła 25k, a pierwsze 150k to do instalacji pękło. dom 140m.
  • Odpowiedz
  • 0
Stary dom musisz najpierw wszystko wybuzyc a później zbudować na nowo. różnica w Nowym domu jest taka że musisz tylko zbudować + technologia 50 lat do przodu
  • Odpowiedz
  • 1
@fxxx: Ale nawet 400k łącznie z działka to nic w porównaniu z cenami mieszkań na np sporo oddalonym od Centrum Wilanowie na którym trzeba zapłacić za miejsce garażowe na podnośniku 20000zł nie mówiąc o koszcie za jeden metr kwadratowy
  • Odpowiedz
@Zydomasoneria: woda, gaz, prad i smieci to razem ok 200zl. ogrzewanie - mam kocioł koksowy w piwnicy, koks został po poprzednich wlascicielach i do konca sezonu grzewczego starczy, nie wiem ile tego schodzi. moze z 600-800kg miesiecznie? bylo ok 1,5 tony jak sie wprowadzilem, zostalo jeszcze z 300 kg. prawdopodobnie bede zakladal ogrzewanie gazowe.
  • Odpowiedz
  • 0
@d___b: to racja, ja piszę o budowie domu na zadupiu pod nowym saczem, gdzie ceny mamy wyraźnie niższe niż w W-wie zarówno materiałów jak i pracy, a ja w dodatku wykończeniowe zrobiłem sam, a mimo to za sam dom z piwnicą :) zbudowany z dobrych materiałów ale bez szaleństw poszło już z 250-300k, ale po 150k przestałem liczyć dokładnie. Tak czy inaczej opłaca moim zdaniem bardziej niż remont starego domu
  • Odpowiedz
@bakter: Mirku! Przeglądam twój wpis po X latach - Mamy 01/01/2020
Pochwalisz się efektami? Masz fotki z wykonczenia?
ile wyniósł dom i ile remont?
( ͡° ͜ʖ ͡° )*:POZDRO
  • Odpowiedz