Wpis z mikrobloga

via Android
  • 1
@KsiegaRekordowSzutki: tak firma, 150zl za mb ale coś tam utargowac sie niby da. Sam sie boję, że coś spieprze, a jak oni to robią, to powinni jakieś pojęcie mieć ( ͡° ͜ʖ ͡°) wiesz, są różne metody i pod ciśnieniem i nie, mówiąc szczerze to nawet nie dopytyłem czy bd pod ciśnieniem- teraz zapytam :D
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@eris23: właśnie zacząłem od demolki ( ͡° ͜ʖ ͡°) na dach czekam na fachowca, bo obok 1komina zacieka, a sam nie chcę tego robic. Dachówki miejscami muszę załatać ale zrobię to z ojcem ale komina sie nie tykam :p a co do kabli i ogrzewania to wszystko od nowa
  • Odpowiedz
@bakter: Iniekcja tylko pozioma, czy pionowo podpiwniczenie też? Ogólnie drogi temat. Zwykle firmy robią to grawitacyjnie, bez ciśnienia. Dodatkowo jeśli to stary dom z czerwonej cegły (co widać po zerwanym tynku) to przygotuj się na większy koszt bo cegła chłonie mocno iniekt. Chyba, że te 150 pln jest niezależnie od zużycia iniektu.
  • Odpowiedz
@bakter: graty. tez od 2 miesięcy mieszkam w swoim domu. nieduży bo niecałe 100 m + garaż i 300 metrów działki ale więcej nam nie trzeba. domek mam z ok 1930r wiec staruszek, ale w fajnym stanie. brak wilgoci, ocieplony, nowe okna, drzwi, dach. koszty utrzymania tyle co media i ogrzewanie (brak czynszu!) no i remonty we własnym zakresie. jaram się, a już prawie kupiłem mieszkanie... 800zl czynszu za sensowny
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@sir_pszemek: no mój też staruszek, mury mają 50cm - działki mam 19a, więc tez dużo. Roboty przede mną jest dużo ale co będę potrafił to zrobię sam :) Również gratuluję:)
  • Odpowiedz
@bakter: zamiast iniekcji wstrzykiwanej (która często nie sprawdza się) pomyśl i poczytaj o przeponie poziomej z blachy miedzianej ( często spotykana na remontach zabytków - o wiele pewniejszy sposób). A jak się zdecydujesz na iniekcję to zrób ją na jesieni, żebyś widział czy są efekty podczas wilgotnych dni - zanim zapłacisz :) a jeżeli chodzi o grzyba to oprócz wilgoci powoduje go również brak dobrej wentylacji.
  • Odpowiedz
  • 0
@Dolan: Zaplsciles za garaż pewnie ok 20 tys zł i jeszcze musisz dawać miesięczna daninę 80zł za kawałek betonu 4x2 gdzie 20tys to jedna szósta ceny działki pod Warszawą a budowa domu 100-150m to 150tys zł.
  • Odpowiedz
  • 1
Zaplsciles za garaż pewnie ok 20 tys zł i jeszcze musisz dawać miesięczna daninę 80zł za kawałek betonu 4x2 gdzie 20tys to jedna szósta ceny działki pod Warszawą a budowa domu 100-150m to 150tys zł.


pod Warszawą xD chyba 100km pod Warszawą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz