Wpis z mikrobloga

Mirki! Dzisiaj się obudziłem z niesłychaną chęcią zrobienia czegoś dla innych ( ͡° ͜ʖ ͡°) Później wpadłem na pomysł na utworzenie programistycznego FAQ dla nowicjuszy, którzy nie wiedzą od czego zacząć i w ogóle nic nie wiedzą, ale chcieliby coś zacząć robić w tym kierunku. Wiadomo, że pytania nowych często się powtarzają, dlatego chciałbym żeby mirki z #naukaprogramowania je wypisali, a #programowanie pomogło w odpowiadaniu na nie. Być może oszczędzi nam to dużo czasu w przyszłości. Mogę na was liczyć? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#naukaprogramowania #programowanie
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@informatyk15000k: nie jestem już początkującym, więc ciężko żebym miał pytania jak początkujący. Natomiast zdeklarowałem się że będę odpowiadał na pytania, które są ogólne lub dotyczą mojej dziedziny(PHP, JS i strony internetowe). Nie rozumiem z czym masz problem...

@Fakie dzięki za te linki. Jednak zawierają one odpowiedzi dla ludzi, którzy podjęli już jakąś decyzję odnośnie języka, w którym będą się uczyć. Mi chodziło o pytania zadawane przez ludzi, którzy mają
  • Odpowiedz
nie jestem już początkującym, więc ciężko żebym miał pytania jak początkujący. Natomiast zdeklarowałem się że będę odpowiadał na pytania, które są ogólne lub dotyczą mojej dziedziny(PHP, JS i strony internetowe).


@Kalvot: Tego nie napisałeś wyżej. W każdym razie - życzę powodzenia :)
  • Odpowiedz
@Kalvot: zaczac to najmniejszy problem, do tego jest milion zrodel. Problem zaczyna sie pozniej, i wiekszosci odechciewa sie gdy juz przerobia kilka tutoriali, opanuja podstawy i nie wiedza co z tym dalej zrobic. Wiec lepiej zorganizuj jakas liste pomyslow na aplikacje, ktore poczatkujacy moze napisac. Cos w stylu "endpoint api z autoryzacja i uwierzytelnianiem", albo "kopia twittera z odswiezaniem w czasie rzeczywistym".
  • Odpowiedz
@Kalvot: Do tego: http://kaczus.ppa.pl/art/poczatkujacyprogramista,23.html dodałbym jeszcze, by ktoś przeczytał ogólnie o tym czym jest programowanie. Gdyż później pojawiają się tacy co marudzą, że po roku nauki języka nie potrafią samodzielnie programu. Do takich rzeczy mogę odesłać do sprawdzonej literatury (niestety dostępnej juz tylko w bibliotekach) - "Wstęp do programowania systematycznego" Niklausa Wirtha. Książka nie jest gruba, a jeśli ktoś nie chce uczyć się Pascala, wystarczy pierwszą połowę przeczytać. Jest tam
  • Odpowiedz
@fifny_szczun: i wlasnie takie cos powinien dla poczatkujacych skompilowac, jesli juz chce im pomoc, albo przynajmniej zamiescic to w swoim FAQ. Tak jak mowilem, poradnikow dla kompletnie zielonych sa miliony - za to malo kto mysli o tych, ktorzy juz wiedza co to jest petla, funkcja i warunek.
  • Odpowiedz
@Kalvot: Ja mam takie ogólne pytania, które często są pomijane w kursach i tutorialach

1. Użyjemy funkcji tej i tej bo tak. Dlaczego akurat tej, a nie innej? Dlaczego akurat w ten sposób? No więc jest to moim zdaniem jeden z problemów nauki, że nikt nigdy nie mówi za wiele o dokumentacji i w jaki sposób z nich korzystać i w jaki sposób najprościej znaleźć to czego potrzebujemy, skąd się
  • Odpowiedz