Wpis z mikrobloga

@Pieszy_Easy_Rider: tak, dziś przyszedł
@Cwirus: 200g mąki, 100ml wody, łyżka oliwy, 7g drożdży instant, łyżeczka cukru, pół łyżeczki soli i porządnie rozrobić ciasto. Muszę poeksperymentować, bo nie było tak chrupkie jakbym chciał... A sos: sparzony pomidor, pół małej cebuli, ząbek czosnku, oregano, zioła prowansalskie, odrobinę oliwy, cukru i soli do smaku.

Dodatki: ser, szynka prosciutto, papryka, pomidorki małe.
  • Odpowiedz
@toldwi: Muszę jeszcze poeksperymentować z ciastem. W pizzerii są wyroby pizzo-podobne. Ja bardziej chcę osiągnąć smak pizzy, które jadłem we Włoszech. Na pewno mogę powiedzieć, że jest zdecydowanie lepsza niż z blachy. Kamień fajnie pochłania wilgoć. Nie jest taka gumowata.
  • Odpowiedz
A sos: sparzony pomidor, pół małej cebuli, ząbek czosnku, oregano, zioła prowansalskie, odrobinę oliwy, cukru i soli do smaku.


@L3stko: kolego, jak chcesz jechać w temat włoski to zapamiętaj, że to prosta kuchnia i im mniej tym lepiej. Masz za dużo składników na pizzy a już sos to jest parodia westernu. Zapisz: sos = pomidory pelati +sól a jak kupujesz nasze to jeszcze cukru trzeba dodać i basta!
  • Odpowiedz
@Hal-9000: wiem, napisałem przecież że to był eksperyment. A nawet heheszki. Zwróć uwagę, że sos to przepis z tego śmiesznego filmiku sprzed kilku dni ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wyczyściłem lodówkę bo dużo rzeczy zapomnianych przez święta już ledwo ledwo...

Mój prawilny sos to pomidory, sól, cukier, bazylia, oliwa. Kropka.
  • Odpowiedz