Wpis z mikrobloga

Cześć

Jade za godzinę pendolino a nie mam ważnej legitymacji, dziekanat zamknięty a dopiero ogarnąłem że nie mam pieczątki. Nowy bilet kosztuje 130PLN (normalny) za ten co mam zapłaciłem 2 tygodnie temu 20 PLN (studencki). Szczerze szkoda mi tyle kasy a jechać muszę.

Co robić?? Czy przejdzie ewentualne doniesienie legitymacji? Czy kanar weźmie 5 dych i będzie zadowolony? Czy #!$%@?ć iść na bla bla za 3 dychy ale jechać wiele dłużej?

#pkp #pendolino #kiciochpyta #help
  • 22
@oskar608: dla dziecka to może jeszcze machnąć ręką, bo to jest prawie pewne, że się uczy, jednak ludzie w Twoim wieku nie muszą być studentami, dlatego możesz mieć pszypał

zwłaszcza, że teraz, w tym momencie nie masz ważnej legitymacji studenckiej, więc może też być problem z ewentualnym odwołaniem ws. opłaty dodatkowej
@oskar608: no więc, jako konduktor Ci odpowiem - albo zrobisz dopłatę do normalnego biletu + uzyskasz poświadczenie o oświadczeniu o posiadaniu uprawnień do ulgi, albo przyjmiesz wezwanie do zapłaty (coś jak mandat lub bilet kredytowy z opłatą dodatkową itp.) i w terminie do 7 dni przedłożysz podbitą legitymację. Wtedy albo wezwanie jest anulowane albo dostajesz zwrot sporządzonej w pociągu dopłaty. Your choice.
@Andczej: takim że równie dobrze każdy by mógł kupować studencki i jeździć, bo Janusz lat 40 też może być studentem. Nie ma legitymacji a ma bilet ulgowy to na bank będzie mandat.