Wpis z mikrobloga

Wiele ciepłolubnych osób decyduje się na zdalną pracę, mieszkanie w Bangkoku i podróżowanie po okolicach. Zastanawiam się, czy wśród młodych, dynamicznych Polaków na burzliwe czasy są ludzie, dla których życie expata w Tajlandii nie jest dobrą opcją. Przychodzą Wam jakieś przykłady do głowy?

Zrobiłem też małe porównanie z Krakowem i Warszawą - wychodzi na to, że w Tajlandii jest nieco drożej, mniej bezpiecznie, powietrze jest bardziej zanieczyszczone (!), a klimat również został oceniony jako dużo gorszy. How come?

http://www.numbeo.com/quality-of-life/compare_cities.jsp?country1=Thailand&country2=Poland&city1=Bangkok&city2=Krakow+%28Cracow%29&tracking=getDispatchComparison
http://www.numbeo.com/quality-of-life/compare_cities.jsp?country1=Thailand&country2=Poland&city1=Bangkok&city2=Warsaw&tracking=getDispatchComparison

#pytanie #podroze #tajlandia #azja #bangkok
  • 4
@AdamZz: Rozmawiałem ostatnio na ten temat ze znajomymi z Tajlandii. Z tego co mi pisali:

Mieszkanie 60m2 można już wynająć w okolicach 12000 Baht (1270zł)

Za kawalerkę z łazienką (bez kuchni - często kawalerki nie mają kuchni) zapłacimy 3-5k Baht (530zł).

Internet to podobno okolice 500-600 Baht (58zł)

Na ulicy zjesz posiłek za 40 Baht (4,20 zł lol)

Godzina masażu to okolice 150 Baht (15,91zł lol)

Rozmawiałem z nimi w kontekście
@Cash1337: Generalnie wiele zależy od lokalizacji etc ale w sumie dobre info. Co do ceny posiłków, to na północy kraju (Phrae) jadłem posiłek za 20-25 baht ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AdamZz: tam jest ciepło ale w pokoju z klimą. wychodząc na dwór masz momentalnie mokrą koszulke bo oprócz gorąca jest tam wilgoć 99%. nie da się żyć imo w tym klimacie, chyba że po nocach jak jest ok 27 stopni. do tego azjaci mentalnie odstają od polaków, czechów, niemców, może w takim HK czy singapurze jest bardziej europejsko ale BKK to takie raczej 400 wiosek połączonych razem.
W Bangkoku za mieszkanie płaciliśmy 12000 bat, teraz mieszkamy na Phangan, płacimy 10000 bat za dom. Jedzenie na wyspie jest tańsze, niż w Bangkoku, a powietrze świeże i czyste. Żyje się dosyć komfortowo.