Wpis z mikrobloga

@maciek_gi: Nie szkodzi - ewentualnie ta obroża, może być po prostu bolesna, ale wydaje mi się, że szpikowanie psa kolcami (ostro zakończonymi, nie takimi "na niby") znamionuje, ze coś z właścicielem jest nie teges - że mu się marzy zabójcze bydle zamiast psa.

@Ryu: kaganiec też ;-)
@Wielki_Ptak: "piesek" był zdrobnieniem dla "kompleciku".

Ja też mam psa - pieska o karku wymagającym obróżki 56 cm .

I miałam amstaffa, też mu kupowałam szerokie obroże ćwiekami, bo diablo fajnie w tym wyglądał, ale jakoś kolce mnie nie jarały. Był postrachem na dzielni sam w sobie ;-)
@Postronny:

Ale spam tym samym znaleziskiem co chwile od różnych osób?(


Niekoniecznie - psy wysyłają sobie sygnały uspokajające, a kagańce generalnie powodują u psa napięcie i potęgują nerwowe lub agresywne zachowania - im bardziej zaciskają dziób, tym bardziej. Więc jak taki piesek się poczuje zagrożony, to przypuści szarżę z całym swoim asortymentem bojowym.

Swoją drogą, właśnie sobie pomyślałam, ze taki kaganiec to wielka ściema - kaganiec ma chronić postronnych przed psem,
@Wielki_Ptak: Bo tak uważam.

Jeśli zakłada się psu na szyję albo ryja coś, co jest dla niego niezbyt wygodne i może być niebezpieczne, to dla mnie mówi wiele o właścicielu - w moich kategoriach jest to właściciel "nie teges".

Nie czepiam się różowych kokardek i sweterków z brokacikiem, bo to mi podpada właśnie pod "gusta i guściki". Ale gdybym spotkała na ulicy kolesia z tak przybranym psem... no cóż, powtórzę się
@dziadekwie: Wymyślasz sobie z tym, że to obroża możę robić krzywdę psu, a co do kagańca to każdy ma takie samo działanie ten się niczym nie wyróżnia. Nie podoba Ci się wygląd kolców ok, ale nie dodawaj na siłe jakiejś szkodliwości tych rzeczy.

czyli człowiek w tym jest zły, a w tym już dobry?

"Naszym problemem był Hitler i Stalin przy których Kony to leszcz. I daliśmy sobie radę." - ja
@Postronny: Od razu przepraszam za skasowanie twojego wpisu - to był przypadek, swój też skasowałam :/

Nie pisz proszę, że "po raz kolejny", jesteś strasznym efekciarzem - ciągle coś insynuujesz, ale nie dajesz linków na poparcie tego.

Moja odpowiedź jeszcze raz, bo skasowałam przypadkiem:

Ona lubi ludziom dopisywać różne wymyślone cechy;)


On lubi tak zaczepiać. Jak pensjonareczka, do koleżaneczek, z chichotem :-)

Kolczatkę można odwrócić.


Można, tylko po co, jeśli nie