Wpis z mikrobloga

#linux #linuxmint #firefox #gedit #libreoffice
Niektóre pliki z napisami nie wyświetlają polskich znaków w Firefoksie, gedit, Libre Ofice i w Filmy. W VCL polskie znaki się normalnie wyświetlają.

Sprawdziłem te napisy w Firefoksie(otworzyłem w nowej karcie) i jak ustawiłem Kodowanie znaków na Środkowoeuropejski (Windows) to polskie znaki były widoczne.
Ale domyślnie Firefox otworzył te napisy w Środkowoeuropejski (ISO) i polskich znaków nie było.

Napisy pobrane za pomocą napirojekt i teraz przez qnapi.

Również pliki tekstowe utworzone w Windowsie i otworzone na Linuksie mają ten sam błąd.

Jak to naprawić, żeby programy poprawnie wykrywały kodowanie?
  • 19
@P0lip: Jeszcze raz.
Problem jest niektórymi napisami do filmów pobranymi za pomocą QNapi oraz niektórymi plikami które były zapisanym z poziomu Windowsa.

Programy Firefox, Libre Office, gedit, Filmy(totem), Banshee pliki w kodowaniu znaków Windows-1250 wykrywają jako ISO-8859-2 i przez to nie wyświetlają polskich znaków poprawnie.

VLC wykrywa poprawnie pliki w kodowaniu znaków Windows-1250 i dzięki temu wyświetla polskie znaki poprawnie.

Chciałbym aby programy Firefox, Libre Office, gedit, Filmy(totem), Banshee wykrywały poprawnie
@P0lip:

Napisy:
Non-ISO extended-ASCII text, with CRLF line terminators

Ale robi się ciekawie, bo jeden plik z Windowsa(ale to chyba kiedyś próbowałem konwertować):
ISO-8859 text, with no line terminators
i też ma krzaczki.

Inny plik z Windowsa:
Non-ISO extended-ASCII text, with very long lines, with CRLF line terminators
i też ma krzaczki.

A działające dobrze:
UTF-8 Unicode (with BOM) text, with CRLF line terminators

Także przydałoby się po prostu wykrywanie kodowania,
@P0lip: Cały temat piszemy i piszemy, jakby tu zrobić żeby każdy program sam wykrywał wszystko a ty mi na koniec "zrób wszystko ręcznie, przecież wiesz jak bo jakbyś nie wiedział to byś nie pytał".

I smutno i śmieszno.
@look997: Mówię Tobie, że jest to niemożliwe, przynajmniej ja nie wiem jak. Może inni wiedzą. Zawsze znajdzie się jakiś program, który ustawi sobie inne kodowanie i tyle.