Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty #ethereum #eth

Etheropt bardzo ciekawy projekt przyszłej platformy wymiany. Będzie to nowa giełda oparta o smart contracts (inteligentne umowy) Ethereum.

Całkowicie zdecentralizowana giełda - nie będzie miała właściciela, wszyscy użytkownicy są tak jakby jej udziałowcami, choć to nie ma znaczenia gdyż pozostają anonimowi.

Na platformie będzie dostępna szeroka gama produktów do wymiany - ceny produktów będą przeliczane na żywo z cen dolarach na Ethereum.

Cena Ethereum będzie pobierana z kilku źródeł np. giełdy wymiany Poloniex.

Ponadto Etherpot informuje, że nie będzie pobierał opłat transakcyjnych - co jest dosyć ciekawe, bo nie wiem jak giełda się będzie utrzymywała. Być może z reklam? A może pomysłodawca i projektant nie będzie chciał zarobić na tym projekcie, lecz dać ludziom możliwość anonimowej wymiany towarów.

Projekt Ethereum się rozwija i zyskuje coraz więcej fanów w postaci programistów, którzy coraz chętniej korzystają z możliwości jakie dają inteligentne umowy.

Mimo, że intuicyjnie nie jestem zwolennikiem Ethereum z zaciekawieniem przyglądam się jego rozwojowi.

http://www.newsbtc.com/2016/03/30/decentralized-options-exchange-etheropt-uses-automated-ethereum-smart-contract/
  • 4
@kryptopomocnik: Ja też intuicyjnie nie jestem zwolennikiem. Tym bardziej że wspiera ten projekt system który upada. Poza tym zdecentralizowaną giełdą jest też BitShares. Smart contracts to też nie wyłączność dla ETH, teraz nawet taka opcja się pojawia dla BTC(póki co wizja) w łancuchach bocznych, ciekawe co z tego wyjdzie..
@Pan_wskazowka: Zobaczymy jak to będzie. Powtarzam, że nie jestem zwolennikiem, ale przy takim zaangażowaniu programistów i newsach być może cena jeszcze w przyszłości zaatakuje nowy szczyt - mimo wszystko póki co, pozostaję biernym obserwatorem. Jestem bardzo ciekaw co będzie dalej, ponieważ coraz więcej informacji pojawia się o tym, że Ethereum wcale nie jest niczym genialnym i jak sam napisałeś - już pojawiają się teorie wprowadzenia tego samego do blockchaina bitcoina.