Wpis z mikrobloga

#kartakierowcy #tachograf #ciezarowki #bekaztransa #motoryzacja

Mirki mam pytanko. Chce złożyć wniosek o wydanie karty kierowcy i mam problem z polem gdzie wybieramy prawo jazdy, kategorie. Otóż aktualnie posiadam kat.B, zdałem na C(możliwe że dokument jest już do odebrania) i robie teraz na C+E i A. I teraz moje pytanie. Co w takim razie mam zaznaczyć na wniosku.Że posiadam tylko kat. B(bo na C nie odebrałem jeszcze dokumentu)?
  • 9
@franaa: @bidula: wiem że mając już tylko kat B można wyrobić. W systemie pewnie już jestem tylko przy składaniu wniosku muszę jeszcze zamieścić ksero prawa jazdy. Chyba wygląda na to że najłatwiej i najpewniej będzie mi się w pierwszej kolejności wybrać do starostwa po prawko i nie kombinować ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@ImeNs: ja kartkę kierowcy wyrobiłem pomiędzy egzaminami na C, a egzaminami na CE, z tym że prawka po C nie wyrabiałem - zaniosłem pismo do wydziału komunikacji, żeby prawka mi nie wyrabiali (po co dwa razy płacić?)
Jednak co zaznaczałem we wniosku już nie pamiętam, wydaje mi się, że samo B, bo taki stan był aktualny.

Teraz uważaj - Najważniejsze, to żeby wydruk karty kierowcy nie zbiegł się z wydrukiem nowego
@mar111cin: normalnie też bym prawka nie wyrabiał(tzn wstrzymał bym się do zdania na C+E), ale niestety jestem do tego zmuszony.
Czyli utwierdziłeś mnie w przekonaniu że lepiej najpierw odebrać prawko niż później komplikować sobie życie.
@ImeNs: jeżeli już jest prawko gdzieś w druku, to lepiej zaczekaj do jego odebrania - sprawdzają stan faktyczny prawka z tym co im podałeś na wniosku - będzie że w wydruku, to będzie problem.

Kwalifikacja zdana?