Wpis z mikrobloga

Kupiłęm sobie kolejnego #dron 'a - tym razem padło na JXD 509G i cholernie mi się podoba charakterystyka lotu. Nie sprawdzałem jego zasięgu jeszcze. Lata się ok 10 minut, jest bardzo zwrotny i szybki. Ma kamerkę 2 MP (do kontrolera dołączany monitorek do FPV)
Bardzo szybko się obraca.
CO ciekawe - jego lewy drążek po puszczeniu się wyśrodkowuje i utrzymuje drona na tym samym pułapie.

Plusy
Lekki - a pomimo tego dzielnie opiera się gdy na dworze wieje i o dziwo bardzo stabilny we wszystkich płaszczyznach
zwrotny
Szybko się wznosi
Szybko się obraca

Co mi nie pasuje?
Szybko się wznosi, ale za to POWOLI opada.
Powoli leci do tyłu - ale wystarczy go obrócić i lecieć do przodu więc to nie taki duży minus.

Co go wyróżnia?
Lewy drążek sam wraca do pozycji neutralnej.
Ciekawy design
Przycisk Start/stop - silniki zaczynają powoli wirować ale nie wznoszą drona. Trochę jak bieg jałowy w samochodzie
Można wyłączyć światła
Dobra jakość w stosunku do ceny (dałem $77.95)

Przycisk One Key Return to trochę nieporozumienie IMHO

Jestem bardzo happy z tego modelu.( ͡° ͜ʖ ͡°)

#drony #chwalesie #hobby #chinskarecka (w wersji mini, potem będzie dłuższa)
gumis112211 - Kupiłęm sobie kolejnego #dron 'a - tym razem padło na JXD 509G i choler...

źródło: comment_HGRHUiG6ddiKuGo5VneNr0mUtIsbQjQC.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
CO ciekawe - jego lewy drążek po puszczeniu się wyśrodkowuje i utrzymuje drona na tym samym pułapie.


@gumis112211: Pewnie ma barometr który w detalu kosztuje 1.8$ ( )

Szybko się wznosi, ale za to POWOLI opada.


@gumis112211: Bo nie posiada funkcji zmniejszenia obrotów, jedynie zmniejsza dopływ prądu.
  • Odpowiedz
@psposki: Po komentarzu mogę stwierdzić, że sam składasz swój model(lub swoje modele)

nie posiada funkcji zmniejszenia obrotów, jedynie zmniejsza dopływ prądu.

Stwierdzasz tylko po tym co napisałem, czy jakiś opis techniczny znalazłeś? CZy po prostu się tym interesujesz i wiesz jak takie coś uzyskać?
  • Odpowiedz
@dbrs: @tmb28: Dtarło bez VATu i cła. Jak narazie uważam, że to chyba najciekawszy dron jakiego mam :D
Thx za listę modów, przejrzę, możę coś domówię. Kamery jeszcze nie testowałem (szwagier miał monitorek i oglądał, ale nic nie nagrywałem)
  • Odpowiedz