Wpis z mikrobloga

@Sihill_pl: Kineskop to rodzaj lampy obrazowej która to z kolei jest rodzajem lampy elektronowej.

Lampa elektronowa – element elektroniczny składający się z elektrod umieszczonych w bańce z wypompowanym powietrzem (lampa próżniowa) lub gazem pod niewielkim ciśnieniem (lampa gazowana), w którym wykorzystuje się wiązki elektronów lub jonów poruszające się między elektrodami lampy i sterowane elektrycznie elektrodami. Może służyć między innymi do wzmacniania, generacji i przekształcania sygnałów elektrycznych.

Działo elektronowe generuje wiązki elektronów
@Sihill_pl: Ja podałem argumenty na poparcie swojej tezy, u Ciebie brak jakichkolwiek. Dla Twojej wiadomości ani razu nie użyłem słowa ekran. Jeżeli dziurkowana metalowa siatka przed luminoforem to dla Ciebie ekran to naprawdę nie mamy o czym rozmawiać. Poczytaj definicję kineskopu z Wikipedii wraz z budową.
@TheDuck: @TheDuck: panowie, może Was pogodzę, ten telewizor na 100% jest lampowy i na 100% ma więcej lamp, niż jedna kineskopowa. Nie znam co prawda tego konkretnego modelu, ale widać po jego budowie, że ma bębnową głowicę, w dodatku osobną dla VHF i osobną dla UHF - to konstrukcja typowa dla telewizorów z lat wczesnych 70tych, w których tranzystory nawet jeżeli się pojawiały, to z rzadka. Ten konkretny może mieć
@Jarek_P: To akurat nie był problem bo na pierwszy rzut oka widać że konstrukcja na zdjęciu jest najprawdopodobniej w 100% lampowa.( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak się składa że chodź specjalistą od lamp nie jestem to kolekcjonuje takowe w pewnym ograniczonym stopniu. Okazuje się że takie zabytki techniki wyglądają w gablotkach znacznie lepiej niż porcelanowe czy plastikowe bibeloty.