Wpis z mikrobloga

#warszawa Brakuje mi w Warszawie takiego typowego amerykańskiego lokalu. Wchodzisz rano, siadasz przy barze, zamawiasz kawę za dolara czy trzy i jak wypijesz to i albo koleś za ladą dolewa ci kolejną szklankę albo kelnerka podchodzi do twojego stolika i pyta się czy chcesz jeszcze, a nie #!$%@? placisz 10zl za kubeczek i jak chcesz to chętnie sprzedamy ci kolejne 100ml za kolejne 10zł. Widzisz jak ten człowiek robi przed tobą pyszną jajecznicę z bekonem na swoich indukcyjnych(?) palnikach, po lewej siedzi jakiś robotnik idący do pracy a po prawej makler. Wiecie o jakim typie lokalu mówię. Są tylko jakieś kolorowe podróbki dla słoików, które zaczęły zarabiać 20zł/h i myślą, że złapały boga za nogi.
  • 58
  • Odpowiedz
@PioPioPio: A tam, to ma sens. Mi też tego brakuje.
Ja tam jestem takim robotnikiem i potrafię wejść do jakiegoś baru mlecznego/garmażerki właśnie taki cały #!$%@? w ogrodniczkach, zjeść normalny obiad i wypić kawę. A co, robotnicy mają #!$%@?ć po kątach? A niech się i ludzie patrzą. Wielu robotników to normalni ludzie i czasem bardziej ogarnięci niż masa korpo-ludków, społeczeństwo do dzisiaj nie rozumie, że roboty fizyczne też ktoś musi
  • Odpowiedz
czy chcesz jeszcze, a nie #!$%@? placisz 10zl za kubeczek i jak chcesz to chętnie sprzedamy ci kolejne 100ml za kolejne 10zł. Widzisz jak ten człowiek robi przed tobą pyszną jajecznicę z bekonem na swoich indukcyjnych(?) palnikach, po lewej siedzi jakiś robotnik idący do pracy a po prawej makler. Wiecie o jakim typie lokalu mówię. Są tylko jakieś kolorowe podróbki dla słoików, które zaczęły zarabiać 20zł/h i myślą, że złapały boga za
  • Odpowiedz
@mindheist: wodę z lodem w USA dostaje nawet jak nie pytam:) generalnie, cola, woda, kawa jest za darmo.

Inny sposób życia tam jest, tez mi tego bardzo brakuje w Europie, ze nie mogę sobie rano z jakimś farmerem pogadać lub zjeść stejka z jajkami i hash browns:)
  • Odpowiedz
@Magik_Antonio: Czuję dziwną satysfakcję widząc szary nick OPa, mam nadzieję że bana dostałeś właśnie za ten ślepy amerykocentryzm i mylenie filmów na Polsacie z rzeczywistością
  • Odpowiedz
Tak jak inni pisza, najlepszy w PL jest Jeffs. Natomiast w USA jest tego duzo, ale po 2 tygodniach picia tej lury tesknilem za normalna kawa na bazie espresso 10zl/100ml.
  • Odpowiedz
@Sepang: xD typ opisał wymarzony lokal w którym mógłby zjeść śniadanie a Ty buldupisz.

Nie dziwię mu się, że coś takiego chce, też bym chciał. Sam pracuję w gastronomii i śmiecham jak widzę, że za wodę trzeba płacić
  • Odpowiedz