Wpis z mikrobloga

Mirki, pomoglibyście mi poprawnie skonfigurować subdomenę na #ovh ?
Mam wykupioną domenę i chciałbym, żeby adres domena.com oraz subdomena.domena.com przekierowywały do innych katalogów na tym samym serwerze.
Na ten moment mam zrobione, że domena.com przekierowuje na katalog www tego serwera, a subdomena.domena.com nie działa :/

Może przydać się jeszcze #htaccess #sieci #domeny #hosting
luqatte - Mirki, pomoglibyście mi poprawnie skonfigurować subdomenę na #ovh ?
Mam wy...

źródło: comment_QythPj7VQBb2t3lS8j8FtwqG8JtmWYci.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@luqatte: No to robisz virtualne hosty w nginxie. Wtedy tworzysz osobne wpisy dla każdego "przekierowania". Po za tym jeżeli teraz zmieniałeś IP sudbomeny to jest szansa, że musisz czekać na propagację.
  • Odpowiedz
Godzinę temu dostałem meila, że serwery zostały przekierowane i w panelu mam status Aktywne, a dalej nei działa, więc pewnie coś źle na ovh zrobiłem. Kiedyś miałem tak, że domena.com i subdomena.domena.com przekierowywały na ten sam serwer ( i to by mi na ten moment wystarczyło), ale nie pamiętam jak to wtedy ustawiłem
luqatte - Godzinę temu dostałem meila, że serwery zostały przekierowane i w panelu ma...

źródło: comment_mJiDx2107sABqsbuJ6WCzCCbaNzescoa.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@luqatte: czemu przekierowanie a nie zwykłe wskazanie (w strefie DNS, rekordy A)? Potem w nginxie dwa oddzielne vhosty: jeden na www.sub.domena.pl sub.domena.pl który wskazuje na root katalog A, i drugi vhost na www.domena.pl .domena.pl na root katalog B.
  • Odpowiedz
Dziwne, według tego jest przypisane
sub.domena.com has address xxx.xxx.xxx.xxx

Ale po przejsciu na domene:
Ta witryna jest nieosiągalna

Serwer www.sub.domena.com potrzebował zbyt wiele czasu na odpowiedź.
  • Odpowiedz