Wpis z mikrobloga

Mirki, help. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Urządzenie: Asus Zenfone 2
Problem: Brak możliwości wysyłania i odbierania MMS-ów
Sieć: T-Mobile

Skonfigurowałem poprawny APN (dane wziąłem ze strony T-Mobile). Nie pomogło używanie innych aplikacji do obsługi wiadomości. Wiem, że Asus Zenfone 2 ma problemy z MMS-ami. Wszystko opisywane jest na wielu angielskich stronach. Wielu osobom pomagało ustawienie APN-u albo zaprzestanie używania domyślnej aplikacji. Na pewno trzeba mieć wyłączone Wi-Fi (co jest głupie, ale co poradzę).

Wołam @T-Mobile, bo może będą wiedzieć. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#asus #smartfon #zenfone #pomocy #tmobile
  • 10
Kurde. Nadal nie działa. Mirki z T-Mobile - jaki APN macie ustawiony dla MMS-ów? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Takie coś jak niżej?

T-Mobile MMS
APN: mms
MMSC: http://mms/servlets/mms
Proxy dla MMS: 213.158.194.226
Port: 8080
MCC: 260
MNC: 02
Typ uwierzytelniania: PAP
Typ APN: mms
Protokół APN: Ipv4
@Zashi: heh przed chwilą miałem ten sam problem, ale wystarczyło włączyć transmisję mob. i kliknąć pobierz i zaskoczyło(co prawda chwilkę musiałem poczekać). Niestety, ale chyba nie pomogę bo jest klasyczne "u mnie działa"
@mcibq: Ale mój problem jest taki, że nie mogę też wysyłać.

Chociaż teraz zainstalowałem Google Messenger (nie wiem dlaczego wcześniej ominąłem tę aplikację) i wysłało wiadomość.( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zashi: jak dla mnie to trochę dziwne, że aż trzeba konfigurować APN, przeciętny użytkownik nie ogarnie, fuszerka jakaś od ASUSa, inaczej nie potrafię tego nazwać, ja bym zgłaszał to jako błąd do nich. Ja do nich zgłaszałem błąd z File Managerem i usunęli.(napisałem na wszelki wypadek CAPSLOCKIEM, BO: CAPSLOCK CREW LEPIEJ WIDOCZNI, WIDOCZNIE LEPSI :d )
PS. u mnie działa na domyślnej aplikacji, żadnych APNów nie robiłem tylko właśnie trans. mob.
@mcibq: Włożyłem kartę od Plusa i od razu działało. Inna karta z T-Mobile nie działała w omawianym Asusie. Także akurat konfiguracja Asus Zenfone 2 + karta z T-Mobile jest felerna.