Wpis z mikrobloga

Trafiłem wczoraj w ciemny zakątek internetu, forum poświęcone Świętej geometrii. W pewien sposób fascynują mnie ludzie poświęcający mnóstwo czasu na tego typu pseudonaukowe bzdury. Zdaża mi się czytać fora w klimatach zmianynaziemi, innemedium, itd i nie mogę się nadziwić jak, często inteligentni ludzie, mogą być aż tak zaślepieni i nie przyjmować sensownej, logicznej, naukowej argumentacji.

Doskonały przykład: Cewka Rodina - wg "wynalazcy" źródło czystej, niekończącej się energii. Z jakichś dziwnych powodów nieakceptowane przez naukowców głównego nurtu oraz niedopuszczane przez wielkie korporacje do powszechnego użytku.

A jakie są wasze ulubione pseudonaukowe bzdury?

#nauka #pseudonauka
rozdajozadarmo - Trafiłem wczoraj w ciemny zakątek internetu, forum poświęcone Święte...

źródło: comment_Io71y7iPhhNu0W5XFqjqecPT3JhrcaBE.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@plnk: @rozdajozadarmo:

Wszystko oficjalnie tak jak pan pisze bylo by cacy , gdyby nie fakt, że odleglosci w kosmosie sa ustalone wg. załozenia i tu powtarzam ….załozenia że w kosmosie predkosc swiatla jest stala . To jest tylko i wylacznie zalożenie, natomiast dowodu na to nie ma do dzisiaj.


Jeden z komentarzy z jakimś tematem o niebocentryźmie. Zawsze mnie rozwala ten brak dowodów xD
  • Odpowiedz
@rozdajozadarmo: Wiesz, można mieć to gdzieś i w sumie to polecam. Każdy ma jakieś tam swoje przekonania i niekoniecznie zawsze trzeba chcieć zmieniać świat. Jedni wierzą w jakieś super maszyny, które są tajne lub blokowane przez światowy spisek, inni w różnych bogów. Są też tacy co wierzą w naukę(w tym wypadku błędnie postrzegają czym jest nauka). To jedno. Ale jednak gdzieś tam w głębi chciałbym żeby chociaż w moim otoczeniu
  • Odpowiedz