Wpis z mikrobloga

Witam
Mam kłopot i poszukuję kogoś ogarniętego w prawie. Dostałem dziś list od komornika o wszczęciu postępowania egzekucyjnego. Postępowanie zostało wszczęte na wniosek sądu rejonowego, a tytułem wykonawczym jest wyrok nakazowy. No i tutaj mam pytanie do was... Czy mogę wnieść zażalnie do sądu na nadanie tytułu wykonawczego na wyrok nakazowy, na który co prawda nie wniosłem sprzeciwu, jednak nie widnieje na nim informacja , kiedy wyrok się uprawomacnia, a dodatkowym faktem jest brak wezwania do zapłaty, a na karteczce z pouczeniem, którą dostałem w raz z wyrokiem wyraźnie napisane jest pogrubionymi literami, że sąd informuje iż "... wpłaty należy kierować po otrzymaniu wezwania do zapłaty". Ja takiego wezwania nie otrzymałem, a chyba powinienem skoro wcześniej otrzymałem grzywnę w podobnej sprawie również w trakcie postępowania nakazowego o takowe otrzymałem w raz z numerem konta do zapłaty. Tym razem nic nie przyszło i tak czekałem na te wezwanie długo, długo ... i nic. Aż tu nagle list od komornika, a z niego wynika , że sąd nadał tytuł wykonawczy wyrokowi nakazowemu , to w takim razie dlaczego wprowadzają ludzi w błąd ?
#prawo
  • 3
nie wniosłem sprzeciwu, ponieważ zamierzałem zapłacić grzywnę ... gdybyś dalej przeczytał to byś wiedział, że nie dostałem wezwania do zapłaty i dlatego nie płaciłem i nie podejmowałem żadnych kroków, przecież zawsze musi trafić najpierw do dłużnika wezwanie do zapłaty , czy też jest inaczej??