Wpis z mikrobloga

Rosjanie prowadza analizy zagranicznych mediów pod względem aich gresywości wobec Rosji źródło.

Tygodniowy ranking 14-20 marca (im wiecej punktów tym wieksza "rusofobia"). Tydzień wczensiej USA miało wynik aż 5,0 a Niemcy 2,4. Polska uzyskała 1,7.
UWAGA - to nie jest pełna kolejnośc. Przedstawiane sa wybrane kraje (wiecej na końcu).

-.Szwecja - 5,3
-.Polska - 1,8
-.Japonia 1,2
-. Niemcy 0,99
-.Wielka Brytania - 0,54
-.USA - 0,51
-.Francja 0,33
-. Hiszpania 0,24

Wysoka pozycja Polski według Rosjan to efekt m.innymi takich artykułów:
"Rosyjskie represje wobec Polaków w latach 1943-46 w świetle archiwalnych materiałów" (Polskie Radio)
"Koalicja przeciwko Nord Stream 2 z udziałem Polski rośnie (Biznes Alert)

Wrzucam też grafikę z notowania z okresu 3-9 marca. Co ciekawe jest tam zestawienie pokazujące ile negatywnych artykułów o Rosji przypada na jeden neutralny bądź pozytywny.

Ukriana - 23 negatywne na 1 neutralny/pozytywny
Brazylia - 22 negatywne
Estonia - 12
Szwecja - 9,7
Japonia - 7,8
USA - 7,6
Norwegia - 6,5
Kanada - 6,5
Austria - 5,4
Niemcy - 5,1
Gruzja - 5,0
Kazachstan - 4,0
Singapur - 4,0
Polska - 3,7
Francja - 3,5
Argentyna - 3,3
Dania - 3,0
Armenia - 3,0
Szwajcaria - 2,8

Poniewaz ten ranking bardzo różni sie od wcześniejszego mimo, ze tęz nazywa sie tak samo "indeks agresywności" to przypuszczam, że pierwsze zestawienie nie zawiera wszystkich badanych państw ale jedynie wybrane.
Sprawdziłem poprzednie zestawienia i Rosjanie regularnie opisują tylko kilka państw. Głównie znaczace ze świata plus Polska i wyrywkowo inni sasiedzi. A dokłada grafike widziałem tylko raz.


#rosja #4konserwy #neuropa #ukraina
szurszur - Rosjanie prowadza analizy zagranicznych mediów pod względem aich gresywośc...

źródło: comment_zSgfr0LVVw0B7dzu8KoYm17jycVWepT1.jpg

Pobierz
  • 2
@szurszur: Brazylia - 22 negatywne. Skąd taki wynik? Wydawało mi się, że kraj taki jak Brazylia czyli leżący po drugiej stronie świata będzie raczej neutralnie wypowiadać się na temat Rosjan jeśli w ogóle się nimi zainteresują szczególnie, że przynależą do BRICS.