Wpis z mikrobloga

@bialepaski: Obrzucanie sie pracami naukowymi mija się z celem, oczywiste jest to, że człowiek posługując sie swoim głównym aparatem może popełniać błędy w analizie i syntezie danych, kierować sie tendencyjnością, a nawet działać na zlecenie jakiegoś koncernu farmakologicznego dlatego jestem sceptyczny wobec scjentycznego podejścia. Zależy mi jedynie na pomocy drugiemu człowiekowi, jeżeli istnieje wątpliwość, ze leczenie farmakologiczne może być niepotrzebne, a nawet niekorzystne, mając do wyboru alternatywy w postaci psychoterapii,
  • Odpowiedz
@bialepaski: Absolutnie nie jestem wrogiem nauki. Jestem wrogiem scjentyzmu. Nie ma metody naukowej, która była by idealna, pozbawiona wad. Jednak na ten moment nie mamy alternatyw. Nie zapominajmy jednak o sceptyzmie, którym powinien wykazywać się każdy wykształcony człowiek. Kiedy myśle o nauce biorę pod uwagę wydarzenia historyczne, takie jak zaprezentowanie przez Newtona modelu białego światła jako kombinacji barw i reakcje środowiska naukowego na ten manifest. Kopernika teoria heliocentryczna wyśmiana przez
  • Odpowiedz