Wpis z mikrobloga

Szukam kulinarnych inspiracji . Interesuja mnie pomysly , sugestie i przepisy z SUROWEGO MIESA . moze to byc ryba wolowina i ogolnie kazde mieso poza drobiem i wieprzowina . Czy jest tu jakis wykop ekspert ? Ogolnie rzeczy typu tatar i sushi znudzily mi sie dawno wiec to zbyt niski lvl . Carpaccio tez nic specjalnego ... Szukam pomyslow na surowe mieso bo lepiej mi smakuje wlasnie surowe :) tak wiec wykop eksperci prosze o radę #gotowanie #kuchnia #mieso #sztukakulinarna
  • 22
@LibertyHead: zazdroszczę, ja nie moge znaleźć nigdzie ryby, która zjadłabym na surowo. Jak wrócę do domu to wyślę Ci zdjęcie potrawy, którą jadłam na Filipinach -sashimi z tuńczyka złowionego dosłownie 20 minut wcześniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@monkali: ooo super :) ogolnie to co do sklepow to napewno w swojej miejscowodci masz rybne sklepy i musisz metoda prob i bledow kupic po odrobince . Najlepiej pytac sie sprzedawcy czy ta ryba lub mieso bedzie jadalne SUROWE . Dobry sprzedawca miesa wie o co chodzi bo amatorow surowizny troche jest i napewno nie zdziwi go takie pytanie . Amator ktory sprzedaje miesem jak kazdym innym towarem raczej bedzie zaskoczony
@LibertyHead: ja mieszkam w Wawie :) ale nie trafiłam jeszcze na jakiś sklep w okolicy zamieszkania, żeby były ryby, które odważyłabym się zjeść na surowo ;) na pewno, w którymś sklepie są takie ryby, ale chyba za mało motywacji, żeby jeździć i szukać.
@monkali: no na wybrzezu latwiej ;) dla chcacego nic trudnego ;) Ty mowisz o rybkach wiec nie jest to tak duzy problem . Troche forow internetowych i recenzji i znajdziesz cos dla siebie . A co do wybrzeza to nie wiem jak tam Gdansk ale w Łebie ktora bardzo lubie odwiedzac mozna kupic rybke z kutra nawet zimą ;)
@monkali: ale bym się wgryzał :) dzisiaj mialem takiego gloda ze zamowilem 4 porcje sashimi :O :) mniam :) a taka rybeczke bym opracowal . Przypomina nieco amsterdamskiego herringa ;) fajna sprawa .