Wpis z mikrobloga

Mirki zarzućcie jakimiś tytułami z serii "lekkie" książki naukowe albo z gatunku literatura faktu, o tematyce:

1. SB
2. Milicja
3. Policja
4. Ogólnie o aparacie bezpieczeństwa PRL

Chodzi mi konkretnie o lata 1956 - 1990, ale także może być okres powojenny 1945- a także:
wczesne lata funkcjonowania policji wraz ze skutkami przemian ustrojowych po 1989 w kontekście bezpieczeństwa polski (nowe możliwości przestępstw itp) - tutaj to raczej pozycje naukowe.

A uściślając tematykę - chodzi mi o np. wspomnienia milicjantów / policjantów, grube afery, tajemnicze zbrodnie, dziennikarskie śledztwa, ogólnie problematyka ludzi w kontakcie z aparatem bezpieczeństwa, funkcjonowanie i działanie służb.

Nie wiem czy dobrze to opisałem, ale może ktoś czytuje coś w tym stylu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może być także o tym jak Leszke współpracował z SB ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ksiazki
  • 8
@Queiroz: Raczej chodziło mi o to żeby przeciętnej osobie to się w miarę fajnie czytało, napisane w miarę prostym językiem (mówię o książkach naukowych), bo czasami to są takie doktoranckie lub jakieś profesorskie bełkoty... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dzięki za pozycje, to może być ciekawe