Wpis z mikrobloga

Uszanowanko mirkowicze,

mam pewien dylemat natury prawno-urzędowej. Otóż planuję niebawem otworzyć jednoosobową działalność gospodarczą będąc również VAT-owcem. Jednym z pół w formularzy CEIDG-1 jest, wskazanie adresu biura. Myk polega na tym, że ja wynajmuję od kogoś mieszkanie, na podstawie umowy okazjonalnego. Czy w takim wypadku muszę sporządzać inny rodzaj umowy, gdzieś to zgłaszać i jakie kroki należałoby podjąć w tym temacie?

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pracbaza #prawo #urzadskarbowy #samozatrudnienie
  • 6
@CrazyIvan: We wniosku musisz wskazać główne miejsce wykonywania działalności, jest to adres pod którym będziesz prowadził swoją firmę. W sytuacji gdy nie jesteś właścicielem ww. nieruchomości, należy spisać z jej właścicielem umowę, w której wyraźnie zaznaczone będzie, iż wyraża on zgodę na prowadzenie pod wskazanym adresem działalności gospodarczej.
@Konsultant_IFI: @Trytka , tak w umowie jest napisane, że lokal mieszkalny. Chodzi mi jednak o sprawy bardziej urzędowe (ponieważ nowa umowa z właścicielem to nie problem), tak nie wiem czy trzeba coś zgłaszać dodatkowo do urzędu, odprowadzać składki, czy trzeba uiszczać inne opłaty?

PS: dziękuję za konstruktywną odpowiedź
@CrazyIvan: Możesz podpisać z właścicielem umowę nieodpłatnego użyczenia, ale lokal za free stanowi to dla Ciebie korzyść majątkową i za karę (welcome to my country) ( ͡° ͜ʖ ͡°) musisz odprowadzić podatek od czynszu zależny od powierzchni użytkowanego lokalu.