Wpis z mikrobloga

Myślę, że warto udać się na marsz miliona organizowany przez PiS 10 kwietnia 2016 roku. Patrząc na ich obecną politykę kadrową jest duża szansa, że wsród manifestujących będą losowane i rozdawane miejsca w zarządach i radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Może wpadnie jakaś posadka w jakichś wodociagach albo coś.
#polityka #bekazprawakow #bekazpisu #dobrazmiana #marszmiliona
  • 35
@Waspin: tak, a pis jako jedyny zlikwidował konkursy i jako jedyny zlikwidował wymogi kompetencyjne w słuzbie cywilnej (żeby obsadzać wszystkich swoich ludzi, nawet bez żadnych kompetencji). To dużo większa patola. Porównaj jakie wymogi trzeba było spełnić żeby zostać wojewodą 3 lata temu a jakie teraz. Potem porównaj jak wyglądało dochodzenie do stanowiska piastuna organu centralnego administracji, a zobacz jak jest teraz. Następnie zobacz kompetencje i dorobek wszystkich wybranych wcześniej sędziów TK
@Wykoppeel1230: Każdy się oburza, że zatrudniają swoich.
A prawda jest taka, że każdy z nas zrobiłby to samo. Mając możliwość kogoś zatrudnić i go ustawić, w pierwszej kolejności szukałbym w rodzinie, później wśród dobrych znajomych a na końcu w pozostałych.

Nigdy nie krytykowałem za to innych partii i nie zamierzam oburzać się na PiS.
Nikt o tym głośno nie mówi ale obsadzanie stanowisk swoimi jest "przywilejem" władzy. I każdy z tego
@Wykoppeel1230: hehe, mówisz o takim manipulowaniu konkursami, żeby tylko Twój kandydat spełnił wymogi? To już wolę grę w otwarte karty. O Trybunale nie wspomnę - Platforma sama zaczęła a teraz biega po Europie z bólem dupy. W ogóle mnie fascynuje ten "ruch oporu" jak z Allo Allo, który próbuje zdymisjonować demokratycznie wybrany rząd w ramach obrony demokracji. Cieszy mnie to, że nie integrujemy się już tak z Unią, czyli nie zaspokajamy
@Waspin: Odpiszę Ci, ale od razu uprzedzam, że piszę o hipotetycznej sytuacji, nie konkretnie o PO, bo nie wiem jak było. Piszę tylko, jak by było w moim przypadku i dlaczego mogłabym mieć ból dupy, że ktoś usuwa mnie z jakiegoś stanowiska.

Gdybym wiele lat rządziła jakąś instytucją, starała się, pracowała ponad miarę i dzięki mojej pracy wszystko by szło w dobrym kierunku, a potem ktoś by mnie zwolnił z powodów
@Howea: Tak samo dokładnie było, jak PO obsadzało te stanowiska swoimi ludźmi 8 lat temu, tylko nikt nie miał o to bólu dupy. Ja nie oceniam samego zjawiska, bo ono jest powszechne i nie tylko polskie. Zresztą z ciekawostek - ostatnie wybory samorządowe w mieście moich rodziców wygrała Platforma. W miesiąc #!$%@? większość administracji i zastąpili swoimi ludźmi. Co więcej, w kilku przypadkach nawet nie wymagali "zdania stanowiska", przekazania obowiązków, spraw
@Waspin: hah pewnie że to Platforma biega po Europie a PiS tego nie robił?
Odsyłam ziomek w takim razie do artykułu.

"Nieprawidłowości w wyborach samorządowych jako zagrożenie dla demokracji" - to temat wysłuchania publicznego, które zorganizowano w czwartek w Parlamencie Europejskim w Brukseli z inicjatywy europosłów Prawa i Sprawiedliwości. To, co wydarzyło się w Polsce w trakcie listopadowych wyborów samorządowych, "nie ma precedensu w demokratycznej Europie" - powiedział szef delegacji PiS
@norbw74: @Waspin: Uważajmy dalej to za normalne. Brawo. Ten kraj dzięki takiej obojętności albo nawet przyklaskiwaniu takim postawom ("bo lewaków dupy bolą, hehe") pójdzie na pewno w dobrą stronę. Nie. Wbijcie sobie to do głowy, że póki będziemy akceptować takie postępowanie rządzących to się #!$%@? nic w tym antyludzkim państwie nie zmieni.

Tak samo dokładnie było, jak PO obsadzało te stanowiska swoimi ludźmi 8 lat temu


Nie było tak samo.
@Howea: Ja dobrze pamiętam jak było od 89r. Opiszę jak było w moim mieście.
Zawsze po wygranych wyborach, wygrani robili generalne porządki. W każdym urzędzie, zakładzie czy policji wymieniało się praktycznie wszystkich wzwyż od kierownika.
Wraz z tym dziwnym trafem, zaczynały w przetargach wygrywać firmy, które wcześniej nie miały żadnych szans.
@Waspin: @norbw74: czekam na odniesienie się do tego:

"Nieprawidłowości w wyborach samorządowych jako zagrożenie dla demokracji" - to temat wysłuchania publicznego, które zorganizowano w czwartek w Parlamencie Europejskim w Brukseli z inicjatywy europosłów Prawa i Sprawiedliwości. To, co wydarzyło się w Polsce w trakcie listopadowych wyborów samorządowych, "nie ma precedensu w demokratycznej Europie" - powiedział szef delegacji PiS we frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów Ryszard Legutko, tłumacząc decyzję swojej grupy
ojoj, trzeba było głosować na wyborach na kogo innego...


@Wykoppeel1230: Tu nie chodzi o to na kogo kto głosuje, chodzi o to, żeby pokazać tym #!$%@? z Wiejskiej, że mamy tego dość, że się nie zgadzamy na to. Nie ważne czy się jest w KOD, czy popiera PiS czy .N czy PO. Tym bardziej jeżeli ktoś głosuje na te partie to powinien od nich więcej wymagać. Jeżeli tego nie zrobią ludzie
Wbijcie sobie to do głowy, że póki będziemy akceptować takie postępowanie rządzących to się #!$%@? nic w tym antyludzkim państwie nie zmieni.


@jaqqu7: Ale czego Ty oczekujesz, na całym świecie jest identycznie. Niezależnie czy jest to mała firma, korporacja, rząd czy Fifa. Jak mamy z tym walczyć jak każdy z nas sam w pierwszej kolejności zadbałby o rodzinę.

Nie było tak samo. Tak przez te osiem lat opanowali większość urzędów czy
@Wykoppeel1230: jak dla mnie donoszenie w 100%. Ogólnie nasza klasa polityczna jest fatalna a jako alternatywę mamy Korwina albo niedogomboPetru. Za to mamy też ruch obrońców demokracji prowadzony przez idiotę tak wielkiego, że aż są spekulacje czy nie zatrudnia go Kaczyński i partię Razem, która oficjalnie chce #!$%@?ć mój zarobiony w pocie czoła hajs, żeby go oddać komuś, kto nie zarobił, żeby go ze mną zrównać. Dopóki nie będzie partii prawicowej
na całym świecie jest identycznie


@norbw74: Nie jest. A przynajmniej nie na taką skalę jak u nas. Poza tym, że wszędzie jest tak samo nie znaczy, iż mamy zasiąść z założonymi rękami i odwracać się plecami do problemu. Co innego protekcja, a co innego też wyrzucenie jakichkolwiek zasad i konkursów. Albo będziemy, żyć w kraju gdzie przynajmniej są jakieś pozory normalności albo od razu możemy się położyć na ulicach i czekać
Czy to już donoszenie czy jeszcze nie? I jaka jest różnica?


@Wykoppeel1230: Donoszenie ale chyba każdy przyzna mi rację, że to co się wyprawia dzisiaj już dawno przekroczyło wszystkie skale. Oczywiście mam myśli zachowanie opozycji, sprzyjających im mediów, kodu i tym podobnych.

Co to za zmiana tematu?
. Facebook, NK, fora internetowe istnieją już kilka dobrych lat.


@jaqqu7: Pewnie, że istnieją już od dawna. Tylko osiem lat temu internet był domeną młodych i całkiem inaczej to wyglądało. W żaden sposób nie możesz tego porównać.
@norbw74: Ale i tak, jeżeli PO niby zrobiło to samo co PiS to łatwo i szybko można by to rozgłosić. Nie traktujmy roku 2008 czy nawet 2007 jak jakiejś prehistorii.
@jaqqu7: Jeżeli chodzi o internet, media społecznościowe to osiem lat to bardzo bardzo dużo. Smartphony, tablety, stałe łącza. Dzisiaj to każdy ma i to za grosze.
@norbw74: Jezu, czepiłeś się tego internetu, bo nie masz żadnych innych sensownych kontrargumentów. Prawda jest taka, że jeżeliby coś takiego się wydarzyło, to spokojnie nawet tradycyjne media by podchwyciły temat. Żyjemy w erze informacji, osiem lat temu już internet był już bardzo powszechny. To nie koniec lat 90'tych.
@Waspin: gdzie jest granca, ktorej przekroczenie spowoduje u ciebie sprzeciw? Wiesz, ze dotad nikt nie ruszal sluzby cywilnej i nie wypierdxielal ekspertow ze swoich stanowisk? Wiesz, ze teraz pielegniarka zarzadza Polska Grupa Energetyczna? Dostala to stanowisko tylko dlatego, ze organizowala klub gazety polskiej w swojej wiosce? Wiesz, ze teraz kuratorami w kazdym wojewodztwie zostaja tylko czlonkowie PIS? Zdajesz sobie sprawe, ze nikt tego do tej pory nie robil!?
@Internet_the_explorer: swoją drogą #!$%@?ąc od poziomu lidera (który dyma własne dzieci na hajs), uważam, że główna "grupa sprzeciwu" (czyli KOD) dokonała samospalenia jak wyszła teczka Wałęsy i zaczęli go bronić jaki to on bidny i że jest bohaterem. Jest gościem, co sprzedał kolegów w pewnym momencie, parówą niszczącą kariery i życia ludzi, którzy w tym grzebali i tyle. To już większym bohaterem jest Krzysztof Skiba, bo nikogo nie sprzedał nawet jak
poziomem sprzeciwu będzie jak Nowoczesna.pl albo Razem dojdą do władzy i zrobią skok na moją kasę

@Waspin: czyli nie jest ważne, że kradną, ale ważne kto kradnie. Chyba nie ma sensu z tobą dalej rozmawiać.

Byłem bliski wyjazdu z kraju jak mnie okradli z OFE

W sumie to szkoda, że nie wyjechałeś. Poczytaj sobie czym jest OFE i co chciał z tym zrobić Kaczyński (to samo co platforma)
@Internet_the_explorer: ważne jest ile kradną. Jestem w drugim progu podatkowym i jak jakiś debil zrobi ich osiemnaście, to będę biedniejszy, żeby jakiś żul mógł być bogatszy. Co do OFE to wiem jak działały i nadal były lepsze niż fatalny polski ZUS, który kradnie moje składki na potęgę i nic mi za to nie da.