Wpis z mikrobloga

Napisałem to już w jednym z komentarzy, ale chciałbym powtórzyć i tutaj.

Nasza moderacja popelnila blad, ktory nie powinien miec miejsca. Przyznalismy to i przeprosilismy, teraz dazymy do dlugofalowego naprawienia sytuacji.

Dalsze niszczenie serwisu poprzez zalew zbozowych znalezisk uwazam za trollowanie. Jezeli ktos chce sie dalej bawic w ten sposob, Wykop nie jest dla niego dobrym miejscem.
  • 141
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@marwiec-: Granie w piłkę nie czyni cię rybakiem, jeżeli bierzesz za to kasę - wykonujesz zawód piłkarza nawet jeśli nie masz ku temu predyspozycji i talentu, koniec durnych dyskusji. Jeśli nie potrafisz tego ogarnąć, trudno.
  • Odpowiedz
@marwiec-: Oczywiście Anka dała ogłoszenie na portalu tematycznym aby pozować bezpłatnie, w ramach wolontariatu, ot tak, z dobrego serca... Poproś kogoś dorosłego, żeby ci przetłumaczył to co wcześniej napisałam :) EOT!
  • Odpowiedz
Oczywiście Anka dała ogłoszenie na portalu tematycznym aby pozować bezpłatnie, w ramach wolontariatu, ot tak, z dobrego serca...


@Xanthia: właśnie wyszło, że g---o wiesz o pozowaniu, modelingu, itp. poczytaj sobie czym jest TFP a potem zamilcz w kwestii pozowania, bo ewidentnie działasz wg zasady "nie wiem to się wypowiem". I jeszcze próbujesz zgrywać kogoś znającego się na ustawie o PAiPP. O ironio!
  • Odpowiedz
@marwiec-: Tak się składa, że zanim napisałam to co napisałam przewertowałam wszystkie teksty na temat praw autorskich i ochrony wizerunku. Jeżeli pozowała w TFP - oboje dysponują ograniczonymi prawami... do czerpania korzyści materialnych ze zdjęć. Są jeszcze szczególne umowy, ale nie sądzę aby miały w tym wypadku zastosowanie. Niech sama pokaże umowę - będziemy mieli jasność, czy faktycznie jest tak jak twierdzi :)

@Elfik32 - co Ty na to?
  • Odpowiedz
Jeżeli pozowała w TFP - oboje dysponują ograniczonymi prawami... do czerpania korzyści materialnych ze zdjęć.


@Xanthia: hehehe, widzę, że dalej brniesz w ten las, no ale ok:

1) jakimi "ograniczonymi prawami dysponują do czerpania korzyści materialnych ze zdjęć"? konkretnie proszę, wypuntowane
  • Odpowiedz
@simsoniak: Proponuje zacząć dbać najpierw o swoje własne wypowiedzi, by były bardziej klarowne i zrozumiałe. Pominę milczeniem, że uważasz się za zobowiązaną do bycia grammar nazi na podstawie zdobywanego wykształcenia:)
  • Odpowiedz
@marwiec-:

1- Zgodnie z ogólną umową fotograf zgadza się wykonać i dostarczyć modelce określoną ilość zdjęć z wykonanej sesji.

a Zdjęcia są wyselekcjonowane przez fotografa i tu wcześniej należy ustalić jaka liczba, jakość, wielkość fotografii będzie owocem sesji
  • Odpowiedz
@Xanthia: pssst przepisanie wszystkiego jak leci z pierwszej z brzegu strony w punktach nie uprawnia do "wiem co piszę" :P

http://foto-models.pl/index.php?/tfp.html

Zgodnie z ogólną umową fotograf zgadza się wykonać i dostarczyć modelce określoną ilość zdjęć z wykonanej sesji. Zdjęcia są wyselekcjonowane przez fotografa i tu wcześniej należy ustalić jaka liczba, jakość, wielkość fotografii będzie owocem sesji zdjęciowej. Zgodnie z taką umową modelka i fotograf dysponują ograniczonymi prawami do zdjęć, tzn. mogą je publikować ze wskazaniem autora/modela, lecz nie mogą z tego tytułu czerpać korzyści materialnych. Oczywiście zarówno modelka, jak i fotograf mogą zaproponować szczegółowe ustalenia, które zostaną wpisane do umowy, jednak ogólną zasadą sesji TFP jest brak kosztów wykonania sesji
ostr - @Xanthia: pssst przepisanie wszystkiego jak leci z pierwszej z brzegu strony w...

źródło: comment_JzPd33W3J37aC71wJH2v5cpqurvssCpB.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@ostr: Odpisuję prosto i jasno, wybrałam najczytelniejszą formę, nie motam ja administracja. Wymieniłam wszystko to co najważniejsze. Zaprzeczysz? Szyderczy śmiech zachowaj na ogłoszenia @m__b
  • Odpowiedz
@Xanthia: Poza tym powołałaś się na art 81. Fakt, on mówi o wykorzystywaniu wizerunku osoby publicznej, ale gdybyś naprawdę znała wykładnię prawa, to byś wiedziała, że kwestia zawarta w art. 81 UoPAiPP odnosi się do osób zajmujących określone stanowiska powszechnie znane. Elfik jest znana jedynie na wykopie - to nie poseł, senator, Michael Jackson czy Madonna - pracuje, dajmy na to, 8-16 i potem jest osobą prywatną, nie publiczną. Mylisz pojęcia dziewczyno i jeszcze twirdzisz że wiesz o czym piszesz. Dorośnij.

1- Zgodnie z ogólną umową


@Xanthia: poproszę o wzór. Nie ma takiego czegoś jak "ogólna umowa". Każda umowa jest zawierana indywidualnie. Każda może mieć inną treść (oczywiście musi być zgodna z polskim prawem). nie ma "ogólnych umów" - mogą być pewne standardowe założenia, ale czy one w umowie będą to zależy to od stron
  • Odpowiedz
@marwiec-: Nie, to administracja nie ma bladego pojęcia co pisze. A Ty czepiasz się słówek - nic więcej. Zakończmy tę jałową dyskusję. Nie przekonałeś mnie swoimi argumentami, ja swoje wyczerpałam. Wzór, podpunkty, numer kołnierzyka, formulaż 12c78 - daruj sobie.
  • Odpowiedz
@m__b: @maciejkiner: najlepiej zrobicie jak przez najbliższy miesiąc nie będziecie tu zaglądać, w tym czasie przejrzyjcie dokładnie Strimsa, żeby sobie uświadomić jak bardzo jesteście w tyle z przydatnymi funkcjami. uprzedzam, że możecie doznać szoku, bo Strims jest wolny od cenzury, która od paru lat panuje na Wykopie, więc przez dłuższy czas możecie sie czuć nieswojo.
  • Odpowiedz