Wpis z mikrobloga

Dziś miałem dziwny problem w jednym z kompów. Użytkownik zgłosił mi, że chce coś zainstalować więc potrzebuje dostepu do hasła admina (Windows 7). Przyszedłem, wpisałem hasło, a tu dupa. Ktoś je podmienił (metod jest wiele choćby Hirens, albo cmd).

Postanowiłem, że zresetuję hasło za pomocą cmd przy logowaniu. Wykonałem operację:

net user Administrator nowe_hasło
Wyskoczył jakiś błąd - chyba numer 5.

Więc utworzyłem nowe konto, dodałem je do grupy admina. Następnie z tego nowego konta wszedłem do systemu i postanowiłem usunąć poprzedniego admina. Niestety było to niemożliwe. Więc zmieniłem tylko hasło. To się udało.

Po wylogowaniu nowe hasło działało. Ale jak ponownie uruchomiłem komputer to konto admina wróciło do starego hasła. To samo działo się jak czyściłem hasło za pomocą Hirensa. Też niby wszystko się udawało, a po ponownym uruchomieniu admin zmieniał hasło na stare.

Zastanawiam się co jeszcze można zrobić żeby w Windows 7 hasło admina skutecznie podmienić. Hirens nie działa, cmd nie działa (działają tylko na chwilę, po ponownym uruchomieniu wszystko wraca do normy).

Nie wiem o co tutaj chodzi. Jest jakiś fachowiec od Windowsa 7 64 bit? W poniedziałek jeszcze wrócę na to stanowisko i trochę pogrzebię, ale kiepsko to wygląda.

#informatyka #windows7 #hirens
  • 2
@benyowsky: Być może stacja złapała jakiegoś robala czy innego wirusa? U mnie w przypadku Win7 zwykle nie tracę czasu na szukanie igły w stogu siana, gdy problem zaczyna być czasochłonny robię backup przeprowadzam zaoranie systemu.
@cinek687: też bym tak zrobił, ale tam jest sporo kont utworzonych dla różnych ludzi i danych, których na chwilę obecną nie można ruszyć, bo nie wiadomo jaką mają wartość a nie sądzę aby ich właściciele mieli kopie zapasowe.

Robala raczej nie ma, bo skanowałem to na wszystkie możliwe sposoby. Poza tym komputer jest w sieci, a inne stacje stoją normalnie.

Jeszcze w poniedziałek popróbuję z aktywacją kont. Może jak ukryję konto