Wpis z mikrobloga

Mam (może głupie) pytanie dotyczące #stronglifts Na razie jestem początkujący i zaczynam od pustej sztangi, ale jak już będę miał przyzwoity ciężar to najpierw robić serie rozgrzewkowe i dopiero później 5x5 z maksymalnym ciężarem w danym dniu treningowym czy pierwszą serie zacząć np. na 60% max i w tych pięciu seriach dojść do tego maksymalnego ciężaru który mam zaplanowany na dany dzień (czyli w pierwszej serii 60%, drugiej 70% aż do ostatniej piątej serii gdzie będzie ten ciężar maksymalny). Może to głupie, ale jednak ważne pytanie :)

#silownia
  • 6
@PanRejent: Serii rozgrzewkowych nie wliczasz do roboczych, robisz sobie ile tam potrzebujesz. Ja robię np 50%max x 10-12, 75%max x 6-7 i 90% x2-3 wtedy zaczynam 5 serii roboczych. Tak się chyba powinno robić w typowym 5x5 stronglifts. Ale generalnie można i ćwiczyć w ten drugi sposób, aczkolwiek to chyba nie jest tak jak przykazuje stronglifts.
@PanRejent:
A jak Ci wygodniej.
Możesz robić całe 5 setów na docelowym ciężarze, możesz robić 2 wprowadzające i 3 właściwe, możesz 4 wprowadzające i 1 roboczą.

Ale skoro jesteś początkujący to potrzebujesz objętości, bo ciężar znikomy, więc 3-4 serie wprowadzające przed pierwszym ćwiczeniem na danej sesji i potem 5 serii roboczych, a przed każdym następnym ćwiczeniem 1 serię wprowadzającą i potem robocze.
To póki mam jeszcze niskie ciężary to będę robił rozgrzewkowe i 5 serii roboczych, a pewnie już później w miarę zwiększania obciążeń będzie mi trudniej robić 5 serii roboczych. Ale to wszystko z czasem wyjdzie w praniu. Dziękuję za odpowiedzi :)