Wpis z mikrobloga

@normanos: Repozytorium wysyła webhooka po otrzymaniu commitu. Da się jakoś lepiej?
Nieważne czy skrypt odpala repozytorium czy ja wklepuję link - brak efektu na git pull. W terminalu działa, a loguję się na tego samego użytkownika, który obsługuje nginxa, i.e. www-data
@Matt23: sposobów na deploy jest masa bo można zrobić to z kilku stron co najmniej. Ja przyzwyczaiłem się do systemu w którym mam klona repo z BB u siebie na dnym serwerze, tam mam posthooka który przerzuca kod w docelowe miejsce. lokalnie muszę dodać to jako nowy upstream (przykladowa nazwa "live/dev").

użycie wtedy jest banalnie proste:
git push live
Kiedy odpalam ten skrypt przez terminal wszystko działa, więc prawa musi mieć.


@Matt23: brak uprawnień? spójrz w logi php/apache

Repozytorium wysyła webhooka po otrzymaniu commitu. Da się jakoś lepiej?


@Matt23: możesz np postawić Jenkinsa który by robił to za Ciebie plus jeszcze jakieś dodatkowe bajery (tylko że to je RAM w niesamowitej ilości)

ps. wole takie rozwiazanie bo nie zawsze push do BB oznacza chec puszczenia zcegos na produkcje.


@
Jenkins - ale po co armata do muchy?


@normanos: nowe doświadczenie plus znajomość profesjonalnego narzędzia - imo to nadal lepsze rozwiązanie od pisania bashowych (i podobnych) skryptów do auto deploymentu

Stagging - gdyż ponieważ? Nie wszystko jest robione w korporacji teamach


@normanos: gdyż tylko szaleniec by tak konfigurował produkcję - a gdzie kompilacja assetów, a gdzie vendory? downtime na kilka minut murowane podczas deploymentu
@karid: sorry ale zawracanie dupy do małych projektów. Nie będę Jenkins stawiał żeby jakiegoś głupiego wp popchnac na serwer. A od assetow jest gulp. Polecam dobieranie narzędzi do projektu wg potrzeb ;) a nie sądzę aby pytając tutaj miał mega ultra projekt który wymagałoby takiego podejścia
@normanos: generalnie zgadzam się z tym co piszesz (i sam nie używam jenkinsa bo potrzebowałbym dedykowaną pod to maszynę z 2gb ramu - choć z chęcią użyłbym jakiejś lżejszej alternatywy jeśli by taka istniała), ale też warto zauważyć że raczej nie ma się tylko jednego projektu - i automatyzacja/standaryzacja procesu deploymentu w projektach finalnie przyniesie korzyści.

a jeśli skrypt zrobi sobie pulla w katalogu który jest podpięty pod apache to przez