Wpis z mikrobloga

Wczoraj przypadkowo znalazłem ciekawą, starodawną klatkę schodową we #wroclaw i postanowiłem zrobić jej zdjęcie. We Wrocku jest tylko jedna popularna i znana zabytkowa klatka z kręconymi schodami - znajduje się ona na placu teatralnym: http://wroclawskie-kamienice.blogspot.com/2011/11/plac-teatralny-12.html
Ta którą znalazłem ja (zdjęcie poniżej) moim zdaniem jest równie urokliwa jak ta znana. Zobaczcie sami:
#fotografia #mojezdjecie i chyba #fotohistoria
Pobierz ibanezbass - Wczoraj przypadkowo znalazłem ciekawą, starodawną klatkę schodową we #wr...
źródło: comment_dY2R0nEThkv9gv4kuCfN0UeMzWCp4R0g.jpg
  • 43
@soaringsing: Bardzo blisko galerii dominikańskiej. Na ul. Kołłątaja idąc w stronę dominikańskiej jest to jedna z bram po prawej stronie ulicy :)

@Kerykejon: No, jest patologia. Nie śmierdziało, ale klatka cała popisana przez karynosebixów, trochę strach było wyciągać tam aparat w ogóle. Dziwi mnie trochę że w tak pięknej kamienicy, z tak nieziemską klatką schodową mieszka taka patologia, a nie raz w blokach jest zupełnie odwrotnie - pełna kultura.

@
Pobierz ibanezbass - @soaringsing: Bardzo blisko galerii dominikańskiej. Na ul. Kołłątaja idą...
źródło: comment_4zC9c7qPfYwsV2eoC2KbW7bIeiI1ACZD.jpg
@ibanezbass: Jeden z najbardziej zasłużonych radzieckich budowlańców, który uczył się fachu od takich mistrzów, jak Działow czy Ratuszow. Uznał on, że w dobie postępu należy wymyślić wygodniejszy niż dotychczasowy sposób wchodzenia do mieszkań robotniczych (polegający na wspinaniu się po linie i wejściu oknem). Skonstruował on konstrukcję ze stalowych prętów zespawanych ze sobą, przypominającą klatkę, wewnątrz której umieścił rodzaj spiralnej drabiny, na szczeblach której utwierdził deski. W ten właśnie sposób powstała pierwotna