Wpis z mikrobloga

#piwowarstwo czyli znowu ja

Uwarzyłem mocno eksperymentalną BIPA - kombinowanie było i w słodach i w chmieleniu. Otóż zatarłem ją bez użycia nawet grama ciemnego słodu, a z chmielem to już w ogóle poleciałem. Efekty - fantastyczne.

Wnioski z warki - citra jest jednak nadchmielem.
...oraz jakimś cudem nie zapisałem przepisu, zawsze zapisuję, do każdego piwa, nie wiem jak to się stało że tym razem nie zapisałem - a to piwo, które z pewnością będę chciał powtarzać.
Pobierz
źródło: comment_01XlxtpF9bmKoT6yrgFGp2Plq0y9KUEK.jpg
  • 14
@Nebayh: miałem ostatnio więcej zajęć niż się spodziewałem, teraz tez zaczynam nową pracę [dorywczą ale jednak] - niemniej pamiętam o tym, postaram się na dniach zabrać za spisanie moich doświadczeń, bo efekty są ciekawe
głownie eksperymentuję ze steepowaniem ciemnych słodów miast zacierania z nimi, zachęcony tym jakie efekty uzyskałem w schwarzbierze i w black ipa zabieram się niebawem za ostrygowy Russian Imperial Stout ta metodą
może w sumie poczekam z 'artykułem'
@Peter_Mountain: zacierana bez użycia czarnych słodów, czyli używał innych metod żeby wyekstrahować to co trzeba z tychże słodów przed dodaniem ich do brzeczki (przynajmniej tak zrozumiałem) :D