Wpis z mikrobloga

Mirki. #linux używam codziennie ale skali hurtowej w kontenerach, aws i innych satckach. A potrzebuję koleżance postawić coś z GUI. Coś lekkiego i prostego dla typowego windowsiarza. Nie żadne ubuntu bo musi być zbliżony interfejs do winszitu. Pasek zadań z pseudostartem. Ostatnie GUI jakie stawiałem to był flux na slackware. Od lat nie jestem w temacie jeśli chodzi o interfejs graficzny. Co tam teraz jest na topie? #manjaro, #kateos? A nie.. kate zamknęli w 2009. No to widzicie że nie jetem w temacie już parę latek :P
  • 21
@blubi_su: ja mam z archem takie doświadczenia, że czasami może coś nie zadziałać po aktualizacji (np. środowisko graficzne i trzeba zresetować ustawienia, czy coś). Pisząc ubuntu miałem na myśli lts, żeby było w miarę pewne, że x-y, śródowisko i np. ten libreoffice zawsze bezproblemowo zadziałają, tak jak działały po instalacji. Dlatego też opensuse napisałem ewentualnie, bo jest jednak świeższym systemem i jak ostatnio próbowałem to kde już na świeżo wywalało jakieś
@Nocnik123: mówimy o 4 czy 5? Co jest nie tak z 4? Dla mnie nie sprawia wrażenia "kobyły" i jest stabilne. A 5 jest bardzo ładna i chyba bez większych wad, tylko ze stabilnością może dalej być słabo..
@blubi_su: debian 8 też spoko opcja, jak chce Ci się wszystko instalować samemu. Gdyby nie popularność ubuntopodobnych dystrybucji, a przez to łatwa dostępność zewnętrznego oprogramowania (ppa), sam korzystałbym z debiana (stabilny + backports).