Wpis z mikrobloga

O w mordę, przechodzą samych siebie:

Macierewicz ostro atakuje USA: Budowali swoje państwo dopiero w XVIII wieku i będą mówili nam, co to jest demokracja?!

– Ludzie, którzy budowali swoje państwo dopiero w XVIII wieku, będą mówili nam, co to jest demokracja? Narodowi, który miał struktury przedstawicielskie i demokratyczne już w XIII-XIV wieku i był źródłem niby demokracji dla całej Europy – tymi słowami minister obrony narodowej i wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Antoni Macierewicz skomentował w weekend sprzeciw USA wobec ostatnich antydemokratycznych działań rządu w Warszawie.


http://natemat.pl/174205,macierewicz-ostro-atakuje-usa-budowali-swoje-panstwo-dopiero-w-xviii-wieku-i-beda-mowili-nam-co-to-jest-demokracja

#neuropa #polityka #bekazprawakow #bekazpisu
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@insanity1610: No masz rację, ale on jest politykiem i jego słowa ważą. Niepotrzebnie się zdradza. W stosunku z takimi wielkimi graczami jak USA trzeba być jak oślizgły wąż. Szczerzyć białe zęby w pięknym uśmiechu a z tyłu trzymać zakrzywiony sztylet.
  • Odpowiedz
@insanity1610: Zdajesz sobie sprawę, że daje b--ń do ręki każdemu komu zależy na skłóceniu nas z Amerykanami. Może Amerykanie nie będą decydować o pomocy w razie ataku Rosji na podstawie tej wypowiedzi. Ale jeśli chodzi o baze to już nie byłbym taki pewien. Parę artykułów w prasie o wypowiedzi polskiego MoDa i nagle nie będzie klimatu politycznego albo społeczeństwo zareaguje oporem, no bo jak mamy pomagać ludziom, którzy nas nie
  • Odpowiedz
@dasto123: @Primusek: @PatologiiZew: wy sobie nie zdajecie sprawy że w naprawdę poważnych sprawach takich jak wojna cała gadanina nie ma żadnego znaczenia i liczą się tylko i wyłącznie twarde fakty

Świetny przykład: Izrael. Przecież oni zaatakowali amerykański lotniskowiec i co? amerykańce i tak dają im kasę i tak a jeszcze im pomagają w różne inne sposoby
  • Odpowiedz
Świetny przykład: Izrael. Przecież oni zaatakowali amerykański lotniskowiec i co? amerykańce i tak dają im kasę i tak a jeszcze im pomagają w różne inne sposoby


@insanity1610: Po pierwsze to przeczytaj to co napisałem jeszcze raz. W przypadku ataku może i ta wypowiedź nie byłaby brana pod uwagę ale w innych to już mam wątpliwości i napisałem Ci przykład. Po drugie to nie porównuj siły lobby żydowskiego w Waszyngotnie z
  • Odpowiedz
@rafalu90: Macierewicz na uczelni Rydzyka:

"to my byliśmy pierwszą ofiarą terroryzmu w latach 30., a po Smoleńsku możemy powiedzieć, że byliśmy też pierwszą wielką ofiarą terroryzmu we współczesnym konflikcie"
"To, co się stało nad Smoleńskiem, miało na celu pozbawienie Polski przywództwa"

Ja p------e...
  • Odpowiedz
@Greg36: niby k---a nie mówi otwarcie. Niby oficjalnie nie zamach, ale taka narracja rozwiewa wszystkie wątpliwości. Patrzą jak się to przyjmie a za chwile (co już na twitterze było przecież) oficjalnym stanowiskiem Państwa Polskiego, nie tylko PiS, będzie zamach smoleński. Mam nadzieje, ze nie doczekam takich czasów - aczkolwiek to tak brzmi, że pewnie JA nie doczekam, a inni owszem xD
  • Odpowiedz
@rafalu90:

I choć oficjalnie Departament Stanu zapowiada, że zamierza zwiększać, a nie zmniejszać swoją obecność militarną w sojuszniczej Polsce, to w kuluarach szepcze się o tym, że w związku z napiętą sytuacją na linii Warszawa - Waszyngton to wcale nie musi być takie pewne.

- ania z natemat xD #neuropa <3
  • Odpowiedz
@Xianist: uważasz ,że ich miejsce na globusie im nie pomogło?
Mało jest krajów w takim lipnym położeniu jak my... to i tak dobrze ,że nie mówimy po niemiecku albo rosyjsku.

ale fakt jeżeli macierewicz mówiąc takie rzeczy robi durnotę, na tym nie polega dyplomacja w żadnym wypadku
pod tym względem należy uczyć się od rosjan, oni każde słowo interpretują 10x zanim wypuszczą w depeszy, dyplomaci nonstop z notesikiem i zęby
  • Odpowiedz
no cóż i od XVIII wieku osiągnęli więcej niż Polska w całej swojej historii.


@Xianist: Bo przez większośc tego czasu rządziła tam prawica. Gdyby rządziła lewica, to do dzisiaj upadliby z dziesięć razy, niczym Związek Radziecki.
  • Odpowiedz
@Xianist: jakie to osobliwe, że osiągnęli dużo, będąc z dala od wszelkich wojen.
Dziwnym trafem, inny kraj, który również był odizolowany od poważnych europejskich problemów morzem (Anglia) równie osiągnął swego czasu ogromny sukces cywilizacyjny.

Poza tym - przypominam o milionach indian wyrżniętych przez Amerykanów. Taka sztuka zaiste Polakom się nigdy nie udała i zaiste było to wielkie osiągnięcie cywilizacyjne.

Ale z drugiej strony - Polacy to specjaliści od marnowania "wielkich
  • Odpowiedz
@rafalu90: co z tego że niewolnictwo prawnie zostało zniesione dopiero po wojnie secesyjnej na przełomie 19/20 wieku. jak całe południe dalej było rasistowskie i dalej handlowano ludźmi w takich stanach jak Luizjana czy Alabama. Hitlera już dawno nie było, jak jeszcze w tych stanach był podział prawny na miejsca z których mogli korzystać tylko biali, a czarni mieli zakaz korzystania z publicznych toalet, komunikacji miejskiej czy uniwersytetów i jest tego
  • Odpowiedz