Wpis z mikrobloga

@widaczew: Dosadne ujęte. Wg. mnie takie zachowanie jest już odpowiednim "wskaźnikiem", że dużo ludzi w tym kraju to kretyni którzy nigdy nie powinni mieć styczności z takimi stanowiskami jakie sprawują.
@Borgon: a jeszcze więcej ludzi daje się im wodzić za nos i nie wyciągają żadnych wniosków. Musimy przeczekać kilka pokoleń, może będzie lepiej. Dziwne, że tak dużo ludzi zdaje sobie z tego sprawę, a nadal tkwimy w dołku. Będzie lepiej. Mam nadzieję.
@grucki: Nope. Podpala jeden obóz. PiS.

@widaczew: Nie wydaje ci się, ze za budżet i gospodarkę to odpowiadają rządzący (i to tacy z większością bezwględna w sejmie i dyspozycyjnym prezydentem), nie opozycja?
@Andreth: nie wydaje ci się, że zarówno jedni jak i drudzy odwalili lipę? Nie wiem jak rozumiesz co napisałem, ale jeśli uważasz, że obwiniam tylko opozycję za to, w jakim stanie jest budżet, to widocznie źle mnie rozumiesz. Weźmy przykładową sytuację z tym 500 zł na dziecko. Bzdura totalna, wymyślona tylko po to, żeby zdobyć głosy od tych, którym wystarczy pomachać przed nosem zwitkiem banknotów jak psu szynką, żeby byli grzeczni
@Andreth: pozwoliłem sobie przejrzeć twój profil, mam nadzieję, że nie masz mi tego za złe. Prowadzisz krucjatę przeciwko pisowi. Nawet nie zapytam jak zwykle, tylko oznajmiam, bo spora część twoich komentarzy dotyczy właśnie pisu. Trochę mnie to martwi, mam nadzieję, że nie jesteś jakimś fanatykiem, bo dyskusje z takimi są nad wyraz uciążliwe. Nigdy nie dodaję ludzi na czarną listę i w tym przypadku nie zamierzam, bo to nie sposób na
@Andreth: Nie wydaje ci się, że rządziła w tym kraju już właściwie każda możliwa opcja z lewa i prawa? To co się teraz dzieje to wynik trwającego conajmniej 25 lat procesu, a nie decyzji jednej, dwu, czy stu osób. Przez takie wkręcanie się w narrację typu "to oni #!$%@? sprawę", przez takie usilne doszukiwanie się wrogów, przez dzielenie się na nas dobrych i ich złych, przez to właśnie mamy takie gówno
@Andreth: no najlepiej, zacząć temat i się nie odezwać później, zero jakiekolwiek dyskusji, to ja tu się produkuję, całą ścianę tekstu poskładałem a tu zero zainteresowania ani logicznych argumentów. Co to za tradycja? Czy może widać tylko co drugi mój komentarz? A szanuję tych, którzy przeczytali moje wypociny, ktoś chociaż docenił, że spędziłem nad tym parę minut. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
no najlepiej, zacząć temat i się nie odezwać później, zero jakiekolwiek dyskusji, to ja tu się produkuję, całą ścianę tekstu poskładałem a tu zero zainteresowania ani logicznych argumentów. C


@widaczew: Przepraszam, ze się nie odwywałam, ale wbrew pozorom, nie żyję na wykopie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sobotniego wieczoru nie spędzałam przed komputerem.

Obwiniam opozycję za to, że nie zajmuje się formułowaniem propozycji faktycznego poprawienia sytuacji w państwie,
@Andreth: fakt, mam ciekawsze rzeczy do roboty niż śledzenie co robi dana partia(na przykład siedzenie na wykopie w sobotni wieczór), jeśli ich działania byłyby bardziej transparentne, to myślę, że nie miałbym większych wątpliwości, jednak więcej szumu woleli zrobić wokół ośmieszania rządzących, którzy i tak skutecznie robią to sami, więc mogłem nie zwrócić uwagi na te wszystkie cuda, które nam obiecali. Zapewne skończyłoby się to jak wszystkie poprzednie cuda. Pokolenie tych ludzi
@Andreth: rację przyznam ci w tym, że PiS nie jest władzą którą można sobie wymarzyć, delikatnie ujmując. Bez jakiejś wielkiej zmiany w rządzie będziemy tkwić w dołku i cieszyć się, że niby idziemy do przodu, aż nie runiemy.
jeśli ich działania byłyby bardziej transparentne


@widaczew: To znaczy czego sie domagasz? Jeśli informacji w mediach publicznych, to zapomnij, nie od czasu #dobrazmiana. Można tylko wejść na strony Po lub .N, bywa też informacja na onecie, wyborczej, rp.pl lub tvn24.

Pokolenie tych ludzi zwyczajnie nie nadaje się do rządzenia, za dużo komuny w nich siedzi.


Mówisz o Nowoczesnej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bez jakiejś wielkiej zmiany
@Andreth: mówiąc o pokoleniu mam na myśli zarówno obóz rządzących jak i opozycję. Ci ludzie są niereformowalni i nie obchodzą ich losy państwa. Fakt, teraz media nie będą mówić o opozycji bo mają taki "delikatny paluszek na ustach" i nie za bardzo mogą. Teraz tylko czekać do następnych wyborów i liczyć, że wyborcy się opamiętają. biegają od jednego ognia do drugiego i przez cztery lata zapominają jak bardzo się sparzyli ostatnio.
@Andreth: chodziło mi bardziej o PO. Pozwolisz, że zapoznam się z programem nowoczesnej i zbadam okoliczności i odpiszę później, chwilowo czas mnie nagli, a pod wpływem pośpiechu największe bzdury wychodzą. Nowoczesna jako nowy gracz na arenie politycznej nie ma jako takich dokonań i grzeszków, z których można ją rozliczać.
@Andreth: Podsumowując, z tego co czytam, to chcą spełnić najbardziej podstawowe z obywatelskich potrzeb, program przedstawiony jest dość przystępnie i czytelnie. Osobiście uważam, że sam program może mówić dużo, jest lepszy niż program partii rządzącej, bo zakłada zrobienie kroku w stronę obywatela.

Chcemy modyfikacji sposobu finansowania

partii politycznych z budżetu. Partie
powinny bardziej zabiegać o poparcie
obywateli i pieniądze od indywidualnych
wyborców. Powinno to ograniczyć
nadmierne wydatki partii na ulotki,
billboardy
@widaczew: Fajnie, że się zapoznałeś z programem. Gdyby wszyscy potencjalni wyborcy tak robili, Polska byłaby innym krajem. .N to nie do końca moja bajka (liniowy VAT nie), ale, mimo intensywnej kampanii propagandowej ośmieszajacej .N, widać, że to obecnie najlepsza partia w Sejmie.
@Andreth: Ośmieszają ją, a jako, że nie jest znana, to ludzie łykają wszystko co mają na tacy. Cóż, miejmy nadzieję, że władzę przejmie w końcu ktoś kompetentny. Do tego trzeba wkładu obywateli, niestety oni nie lubią zapoznawać się z niczym i padają za hasłami typu 500 zł na dziecko.Trzeba czekać na lepiej wyedukowane społeczeństwo. Cieszę się z tej dyskusji, czegoś się mogłem dowiedzieć.