Wpis z mikrobloga

#chwalesie #szydelkowanie #handmade #amigurumi #szydelkowewytwory #wloczka

Wołam @anenya i @KoriManiaczka, przyszły moje zakupy właśnie. Czekam na jeszcze jedną paczkę, ale chyba już nie mam co liczyć na to, że przyjdzie dzisiaj. Na zdjęciu stan włóczkowy aktualny. Ponad 50 motków i kłębków w różnych odcieniach ʕʔ
Pobierz
źródło: comment_dzlAU7JlmbhjflXUsLeM6SWqh2Yv4bOG.jpg
  • 22
@KoriManiaczka: Recenzuję - dużo bardziej miękka niż Kotek, nie skrzypi, ale jest na swój sposób sztywna, pomimo tego że splot jest raczej luźny. Odrobinę włochata, matowa, dobra na misie i tego typu rzeczy :)
Recenzuję - dużo bardziej miękka niż Kotek, nie skrzypi, ale jest na swój sposób sztywna, pomimo tego że splot jest raczej luźny. Odrobinę włochata, matowa, dobra na misie i tego typu rzeczy :)


@rud3lke: Możesz to przetłumaczyć na ludzki.(ʘʘ) Myślałem żeby zabrać się za szydełkowanie ale widzę że jednak zostanę przy grabieniu i gwałceniu ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ
Na ludzki: 6/10, całkiem polecam


@rud3lke: Ej dalej Cię nie rozumiem. Naprawdę nie możesz pisać jak człowiek? Wiem kobieta itd. no ale chyba głupia nie jesteś skoro nauczyłaś się szydełkować.

@anenya: Ładne <3 U nas raczej w takiej grubości wiele do wyboru nie ma, ale też nie używam DK za dużo. Nie wiem jak nazwać te moje... Orientujesz się mniej więcej na jakiej zasadzie działa to nazewnictwo? DK, Sport, Worsted... Nie mam pojęcia. Czy to jedynie umowne, czy to się odnosi do ilości metrów na ilość gram?
@rubesom: Metalowych używam najczęściej. Miałam też aluminiowe, ale się wygina, a bambusowe jakieś za lekkie i mi z rąk lecą :D Co do grubości wełny to niby jest to rzeczone "DK", ale różne tabele różnie to odczytują. Trzymam się na ogół włóczek 250-300 metrów/100 g do szydełka 2.1mm albo 2.5mm
@rud3lke: dk to double knitting, worsted to coś pomiędzy dk a chunky. Ta moja to właśnie chunky czyli podwójne dk. To chyba chodzi o ilość pojedynczych niteczek ale głowy za to nie dam :-)