Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki. Muszę kupić laptopa dla 10-latka. Zastanawiam się nad Dell'ami Inspiron 3543 i 5558 z @x-kom. Jedyną różnicą jaką w nich widzę jest obsługa 2 banków pamięci przez droższego (ale i tak włożone są dwie kości po 4GB :-) ). Teraz pytanie czy te #laptopy będą dobre, czy też w tej cenie znajdę coś lepszego (wiem że są bez systemu)? Z góry dzięki za info
  • 11
@Hypnotoad: Zastanowię się nad tym w przyszłości ( ͡º ͜ʖ͡º). Na dzień dzisiejszy ma obiecanego laptopa na, którym ja też czasami będę klikał (gdyż nie powinno się robić pewnych rzeczy na firmowym)
@jarcad: Przeczytałem i nie wieżę....debata nad sprzętem dla 10 latka.........

Tak na poważnie, jak często ten 10 latek pracuje w programach CADowskich, albo renderuje wielogodzinne animacje ?
Poważnie zastanowiłbym się nad stacją dokującą, prawdopodobnie będzie też potrzebny skaner odcisków palców aby zabezpieczyć ważkie dane tego malca.
Nie zapomnij o systemie , myślę że powinien być to Windows 10 Enterprise, bo na Pro, czy nie daj Bóg "Home" nie będzie miał wielu
@Afropolon: Tak jak napisałem będzie się zdarzało, że ja też tam będę klikał i może SolidWorks-a nie będę tam instalował ale już na DraftSight'cie czasami bedę musiał klikać. Może na początku nieprecyzyjnie się wyraziłem iż sprzęt będzie dla 10-latka. Najczęstszym użytkownikiem będzie 10-latek, ale ja też z niego będę dość często korzystał. Taki "domowy główny laptop", aby nie korzystać ze sprzętu firmowego no. do wypełniania e-deklaracji lub pogrania w Urban Terror
@bartez1124: Hejka, jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony iż za tą cenę (około 1100zł) mogę dostać taki sprzęt (z gwarancją 6 lub 12 miesięcy). Jeszcze raz dzięki. Tylko nie wiem czy nie dopłacić trochę do e6430 z dedykowaną grafiką. Wiecie może czym się różni wersja e6430 od e6430s?
(z gwarancją 6 lub 12 miesięcy).


@jarcad: Z gwarancją sklepu nie producenta

Jeszcze raz dzięki. Tylko nie wiem czy nie dopłacić trochę do e6430 z dedykowaną grafiką.

8470p lepszy, jeszcze jakbyś wyrwał z gwarancją HP to super, od tego della wolałbym też t430.

Tylko nie wiem czy nie dopłacić trochę do e6430 z dedykowaną grafiką.

Nie, bo to jest jedna z bardziej awaryjnych rzeczy i się generalnie unika używanych, starszych laptopów