Wpis z mikrobloga

@ksiak: W apce, którą ściągnąłem da się ustawić w zasadzie dowolną funkcję dla dowolnego klawisza, dodatkowo makra można robić itp. więc nie wiem za bardzo czego więcej można chcieć :)
@enzojabol: każdy używa innych rozwiązań. OSX jest ok pod warunkiem, że używasz komputera dokładnie tak jak wymyśliło to sobie Apple, jeżeli odchodzisz od standardu, wtedy zaczynasz mieć problemy. Nie, nie używam klawiatury ekranowej ;)
@ksiak: To z ciekawości powiedz czego używasz jeśli nie jest to ani myszka ani fizyczna klawiatura? :) A co do tego co napisałeś to Windows też ma swoje ograniczenia i działa w pewien narzucony przez twórców sposób. To oczywiste.
@enzojabol: zgadzam się tylko, że Apple ma inny układ klawiatury, skrótów klawiaturowych i wszystkiego. Zmiana tego to koszmar i kończy się tym, że praktycznie zostajesz z oryginalnymi skrótami które gdy używasz komputera od dość długiego czasu i znasz skróty na pamięć jest bardzo problematyczna. Co do braku myszki i klawiatury, zobacz na coś takiego
@ksiak: No to już IMO trochę czepianie się bo z tego typu rozwiązań korzysta może 0,1% użytkowników... Sprzęt Apple z założenia stara się być możliwie jak najbardziej "dla każdego", mi to pasi i patrząc bo wynikach sprzedaży milionom użytkowników również. Jednak 99,9% postawi na wygodę a nie na zaimplementowanie rozwiązań, z których nigdy nie skorzysta.
@enzojabol: wiesz, ja nie mam nic przeciwko, że robią coś dla ludzi którzy są nietechniczni, ale przez to Ci którzy się znają maja naprawdę problem. A niestety by robić coś na OSX musisz mieć OSX i go używać i tu się robi problem. O ile jest podstawowym użytkownikiem to problemu nie ma. Jeżeli jednak wykorzystujesz do pracy kilka systemów, skróty klawiaturowe itd. to zaczynają się robić niezłe schody a system to
przez to Ci którzy się znają maja naprawdę problem


@ksiak: No bo nie każdy sprzęt jest dla każdego. Proste. Ostatnio coraz bardziej dochodzę do tego, że wolę mieć rzeczy, które może i zakres możliwości mają jakoś ograniczony ale to co robią to robią dobrze. Do grania wolę od paru lat konsolę od PC bo wkładam płytę i gram, o nic się nie martwię. Androida zamieniłem na iOS bo może i opcje
@enzojabol: wiesz, zgadzam się z tym, jednakże nie może być także, że ludzie którzy mają wiedzą i potrzebują zaawansowanych rozwiązań są ograniczani tak, że musza robić wszystko naokoło. Prostota jest dobra, owszem ale zbyt duża prostota to przesada.
@ksiak: Nie wiem bo nie mam takich zapotrzebowań jak ty :) Wiem czego ja potrzebuję, kupiłem Maca i póki co jestem z niego bardzo zadowolony. Ty masz inne potrzeby, znajdź inny sprzęt. Prosta zasada. Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.