Wpis z mikrobloga

@Grigorian: #!$%@? w CS'a, Europę Universalis IV i FM 2016. Problem? W mojej kolekcji na Steamie mam ze 200 gier (wiele to oczywiście indyki z Humble Bundle) i na Maca może ze 30% się nie pojawia, nie liczyłem dokładnie.
prostota w obsłudze, bo tak naprawdę ludzie kupują laptopy po 3000zl a korYstja z FB, yt, mail i to wszystko to samo apple. chęć posiadania a później 3% możliwości się wykorzystuje :)
@liqui6: Co kto lubi, mnie na razie zauroczył. To najlepsze słowo. Nie znam go za dobrze aby mówić że jest najlepszy i w ogóle. To o iMacu pisałem oczywiście z przymrużeniem oka bo za miesiąc czy dwa mogę zmienić swoje zdanie na ten temat. Ale na razie jaram się mocno szybkością działania
@enzojabol: dla mnie ten system jest strasznie ograniczony i brakuje mu rozwiązań które inne systemy posiadają. Dodatkowo aplikacje które są tam dostępne bardzo często dalekie są od tego co oferują nam aplikacje na inne systemy.
@ksiak: zapomniałeś o tym że w drugą stronę to działa tak samo :) każdy system ma jakieś ciekawe rozwiązania których nie ma w innych. Ja w styczniu z powodu oddania mojego iMaca na gwarancję musiałem na kilka tygodni wrócić do Windowsa. Wtedy znalazło się conajmniej 5 opcji które są standardowo wbudowane w Mac a nie ma ich w Windowsie ;).
@RSGApps: zgadzam się z Tobą, tylko Apple się szczyci tym jakie to jest super i w ogóle a niestety nie jest i to bardzo. Wiesz nie byłoby sprawy gdyby można sobie system dostosować, jednakże w OSX jest to mocno okrojone. Dobrze, że jest terminal który ratuje sprawę i wbudowana obsługa ssh ale dla mnie to za mało by go używać jako głównego systemu.
@enzojabol: na przykład dopiero w 10.11 dodano
Wiesz nie byłoby sprawy gdyby można sobie system dostosować, jednakże w OSX jest to mocno okrojone.


@ksiak: Po kilku dniach użytkowania OSX mam wrażenie, że mogę go lepiej dostosować do siebie niż Windowsa. Chcę zmienić ustawienia gładzika, żeby klikało się "pacnięciem", żeby dany gest wyłączyć itp. - dwa kliknięcia i jest. Chcę zmienić ustawienia docka - dwa kliknięcia i jest jak chcę. Chcę zmienić miejscami Alt z CMD - jedna apka
@enzojabol: to co wymieniłeś akurat nie sprawia problemu - fakt. Ale już z mapowaniem klawiszy się nie zgodzę. Nie da się ich dostosować pod siebie gdyż zawsze w czymś będą działać inaczej. Skoro już o klawiszach mowa to brak chociażby klawisza insert a konkretniej to kodu tego klawisza i nie da się go zmapować na żaden inny gdyż po prostu wycięto go na poziomie systemu.