Wpis z mikrobloga

@fstab: jakim programem najlepiej zrobić taki format?
Jeśli mam nowy dysk ssd, muszę coś na z nim robić czy nie?
Jak przywrócić windowsa na ssd?
Z tego ghosta?
Dzięki za pomoc
@danio_96: : ogólnie problem z recovery jest taki ze kopie raczej tylko zrobisz przez program dostarczony przez producenta w systemie masz już taki, tam pozwoli ci albo na płycie albo na pendrive itp. Ręcznie ciężko musisz tak jak kolega pisał dosłownie bit po bicie.
@fstab zainstalowanie Windowsa normalnie tez moze unieruchomić recovery, nadpisuje sie cos w mbr i dupa nie rusza potem partycja niestety;/. Dla bezpieczeństwa jezeli nie chcesz jej unieruchomić
@Solitary_Man: partycja recovery w lenovo uruchamia się nawet jak nie ma dysku (program jest w laptopie zapisany). Tylko potem wywali błąd.
Musisz zrobić kopię sektor po sektorze z HDD na SSD, inaczej lenovo recovery się posypie.

jakim programem najlepiej zrobić taki format?


@danio_96: zainstaluj po prostu na czysto system na dysku SSD - klucz do win8/10 sam ci się z płyty głównej wrzuci.
@fstab: to ona nie jest na dysku, ta partycja?

Ale windowsa wgrać z tego programu co się włącza tym 2 przyciskiem, tak?

Ale wtedy pewnie ssd musi mieć 500GB lub więcej, jak trzeba całego go skopiować... Chyba, że się mylę
@danio_96: ... zaczynam się denerwować.
Jak podmienisz dysk na SSD to sobie ten oryginalny z recovery odłóż do szuflady. I tak nie umiesz tego zgrać.
Jak masz windows 8 to ściągasz z internetu windows 8 i instalujesz z pendrive na nowym dysku - do windowsa 10 analogicznie.
I tak, ściągasz ze strony MS.
@fstab: ej no spokojnie :)
Wiem, że mogę pobrać Windows z neta, bo mam 4 bootowalne pendrive z różnymi wersjami win 8.1, 10.
Ja chciałbym wgrać ten system co był, bo od razu jest na nim wszystko wgrane, ale nie mam do innego dyski niż hdd.
@danio_96:
Ja chciałbym wgrać ten system co był, bo od razu jest na nim wszystko wgrane, ale nie mam do innego dyski niż hdd.

To zrób kopię sektor po sektorze z HDD na SSD... ale instalacja dwóch brakujących sterowników (win8 i win10 sam ci ściągnie 80%) to mniej zabawy.