Wpis z mikrobloga

Cześć wykopy. Mam pytanie co do #dieta . Wyrzuciłem już z jadłospisu słodycze, teraz zastanawiam się nad bardziej radykalnym obcięciem węglowodanów, bo trzeba coś ze sobą zrobić. Macie jakieś przykłady pokarmów bogatych w węglowodany, które powinienem wyrzucić? Nie rzucajcie rzeczami typu chleb, ziemniaki czy makaron, to jest zbyt oczywiste ;). #silownia #zrzucaniekilogramow
  • 42
@Misq: No ale to bez banałów się nie da - wywalasz z diety makaron, chleb, ryż, ZERO cukru i nagle okazuje się że jesz tylko mięso i jogurty :D I tak ma być.
@Misq: Wyrzuć zboże i produkty zbożowe. Ojciec mój nie je produktów zbożowych od kilku miesięcy i zrzucił 17 kilogramów i niezły kawał okazałego brzucha.
@wojenka: Dotychczas wyrzuciłem ziemniaki, makarony, ryż itp. Z produktów zbożowych jadłem raczej tylko chleb (jasny niestety). Do tego dochodzi w ostatnim czasie sezon grillowy, dlatego chcę się wziąć za siebie wreszcie, bo na miesiąc odpuściłem i są tego efekty.
@Misq: warzywa to też węglowodany, więc nie szalej wieczorami i zwróć uwagę na dosładzane jogurty. Na samym białku to ty daleko nie zajedziesz. Pomyśl o tłuszczach: orzechach, oliwie z oliwek.
@Skandalista: @PunkT: Wiem o tłuszczach, rybach, jajkach. Jeśli chodzi o jedzenie wieczorami - po 18 staram się nie jeść, tylko właśnie te grille ostatnio zaburzyły mi plan żywieniowy. W sumie jeśli chodzi o zasady to wiem doskonale co mogę, czego nie mogę, kierunek studiów mnie zobowiązuje, ale chodziło mi bardziej o pomysły co mogę jeść, żeby nie było zbyt monotonnie ;).
@Misq: Jeżeli nie masz nadwagi to po co masz zamiar się odchudzać? No chyba że masz nadwagę to gratuluję podjęcia próby powrotu do zdrowia. Przynajmniej Ja mam takie podejście do tego aspektu życia że póki to nie jest złe dla mojego zdrowia a źle się nie czuję z moim małym boilerkiem :D.

@Misq: Poczytaj o diecie cukrzycowej. Generalnie nie chodzi o to aby wyeliminować w 100% węglowodany ale żeby były bardziej złożone.

Odkąd mam maszynę do chleba (używaną za 80zł z alle..) jedna kanapka wystarcza mi do obiadu. Fakt to jest prawdziwy ciemny chleb z grubym plastrem szybki i jakimiś ważywami. Tak czy inaczej postęp jest ogromny.
@Gruby_King: Nadwagi (jeśli patrzeć na BMI) nie mam, ale warstwa tłuszczu niestety jest. Treningów na masę i siłę niestety nie mogę wykonywać ze względu na stawy, dlatego muszę przerzucić się na jakieś ćwiczenia wytrzymałościowe, rower, bieganie, skakanka, burpees. Poza tym denerwuje mnie mój wygląd, trzeba w końcu osiągnąć coś satysfakcjonującego ;).