Wpis z mikrobloga

@CoolHunters___PL: Robert Kubica wraca na tor !!!

Tak, to prawda! Robert Kubica wraca na tor i wystartuje w 12-godzinnym wyścigu w Mugello w dniach 18-19 marca. Partnerem Polaka będzie znany kierowca rajdowy Martin Prokop. Razem stworzą parę w zespole MP-Sports, startując w samochodzie Mercedes Benz SLS GT3. Team ten zadebiutuje po raz pierwszy w wyścigu 12-godzinnym. Za kierownicą na torze usiądzie po raz pierwszy Martin Prokop, który do tej pory ścigał się w rajdach WRC. Za kółko na torze wraca Robert Kubica, były kierowca F1, który w ostatnich latach również startował w rajdach samochodowych. Menedżer zespołu MP-Sports Quirin Mueller mówi: "... Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mamy Roberta i Martina w naszym teamie. Mieć u siebie byłego kierowcę F1 to coś wyjątkowego. Jestem przekonany, że wszyscy nauczymy się wiele z doświadczenia Roberta. Dla Martina będzie to wielki krok. Wierzę jednak, że będzie czerpał wiele od swojego kolegi. Naszym celem jest nauczyć się jak najwięcej, a na koniec dnia uzyskać jak najlepszy wynik..." Sam Robert mówi: "...Czuję się bardzo dobrze przed powrotem na tor po kilku latach. Moim ostatnim wyścigiem był ten w F1 o Grand Prix Adu Zabi w 2010 roku. Kiedy team zgłosił się do mnie kilka tygodni temu, postanowiłem pomóc im w pierwszych wyzwaniach. Martin jest moim przyjacielem z WRC i znam doskonale jego team. Dla mnie jazda autem GT3 będzie czymś nowym, ale czekam na to z niecierpliwością. W wyścigu wystartuje wielu czołowych kierowców z serii GT i będzie ich ciężko pokonać, ale damy z siebie wszystko..." #cool :)

#kubica #robertkubica #f1 #wrc #motoryzacja #wyscigi #wyscigisamochodowe #sport
źródło: comment_V7cs3rkBSAqcDx2CYj4uh9p4fOF5qUO4.jpg
  • 4